Jak mieszkać dobrze, bez kredytów i bez płotów

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2016 10:00
- Są inne drogi niż budowanie domu pod miastem lub kupowanie mieszkania od dewelopera - mówiła w Dwójce architekt i urbanistka Agata Twardoch.
Audio
  • Agata Twardoch o alternatywnych formach zamieszkania (Poranek Dwójki)
Alternatywne formy budownictwa mieszkaniowego są coraz popularniejsze na Zachodzie (zdj. ilustracyjne)
Alternatywne formy budownictwa mieszkaniowego są coraz popularniejsze na Zachodzie (zdj. ilustracyjne)Foto: Pixabay/image4you

Gość "Poranka Dwójki" opowiadał o nowym trendzie kooperatyw mieszkaniowych. Polega to na tym, że grupy mieszkańców budują wspólnie domy, bez pośrednictwa deweloperów. - Oczywiście robią to z pomocą architekta i specjalistów, ale to od nich wychodzi inicjatywa. Takie mieszkania są nie tylko lepiej skrojone pod ich potrzeby, ale też o wiele tańsze - zauważała Agata Twardoch.

W Niemczech i Szwajcarii kooperatywy mieszkaniowe są wspierane przez miasta. Urbanistka wyjaśniała, na czym polega obopólna korzyść. Agata Twardoch mówiła też o polskich uwarunkowaniach mieszkaniowych i szkodliwej praktyce grodzenia domów i osiedli.

***

Prowadzi: Marcin Pesta

Gość: Agata Twardoch (architekt i urbanistka)

Data emisji: 12.07.2016

Godzina emisji: 8.10 

Materiał został wyemitowanY w audycji "Poranek Dwójki".

bch/jp

Czytaj także

Alejandro Aravena. Mieszkanie dla rodziny za 7,5 tysiąca dolarów

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2016 20:10
- Alejandro Aravena buduje po prostu połowę. Reszta mieszkania ma być dokończona przez jego mieszkańców - tak idę chilijskiego architekta wyjaśniła Agnieszka Skolimowska z miesięcznika "Architektura Murator".
rozwiń zwiń