X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paweł Huelle: nowe wiersze pisałem SMS-ami

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 16:20
- Parę lat temu zakochałem się w Ewie Pobłockiej, w jej muzyce, w tym, jak gra Bacha. I zacząłem, jak ten sztubak, pisać dla niej wiersze - o tomie "Obłoki jasne nad tobą" opowiada pisarz i poeta Paweł Huelle. 
Audio
  • Paweł Huelle o nowym tomie wierszy "Obłoki jasne nad tobą" (Wybieram Dwójkę/Dwójka)
Pisarz Paweł Huelle, za całokształt wybitnych osiągnięć artystycznych i dokonań na rzecz kultury otrzymał m.in. Wielką Pomorską Nagrodę Artystyczną - w kwietniu 2017 roku.
Pisarz Paweł Huelle, za całokształt wybitnych osiągnięć artystycznych i dokonań na rzecz kultury otrzymał m.in. Wielką Pomorską Nagrodę Artystyczną - w kwietniu 2017 roku. Foto: PAP/Adam Warżawa

Autor przyznaje, że w ten sposób powstały wersy "bardzo ważne i dość wyjątkowe". - Te wiersze są krótkie i lapidarne, bo często, ze względu na to, że Ewa podróżuje, musiałem wysyłać je SMS-em - wyjaśnia gość Dwójki.

Paweł Huelle opowiada także o swoim zamiłowaniu do twórczości Rainera Marii Rilkego, którego ślady obecną są w zbiorze "Obłoki jasne nad tobą". - Jestem ze szkoły Rilkego, wychowałem się na jego wierszach i dzięki niemu nauczyłem się kilkunastu fraz języka niemieckiego. Uważam, że jest to największy poeta na świecie. W ogóle nie było większego - przyznaje rozmówca Doroty Gacek.

Pisarz wspomina też dom w Mościcach, mówi o "literackiej" tremie, o współpracy z paryskim artystą Arturem Majką oraz o znajomości z Markiem Wittbrotem - pallotynem, który był inspiratorem wydania tego tomiku. 

***

Rozmawiała: Dorota Gacek

Gość: Paweł Huelle (pisarz, poeta, autor tomiku "Obłoki jasne nad tobą")

Data emisji: 22.05.2018

Godzina emisji: 17.13

Materiał został wyemitowany w audycji "Wybieram Dwójkę".

kul/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Po które - nie umieraj?". Opowieść o Szymborskiej

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2017 11:30
W piątą rocznicę śmierci Wisławy Szymborskiej przypominamy audycję, w której poetkę wspominali jej znajomi i przyjaciele.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dawni poeci według Wojciecha Wencla

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2016 14:00
Rozmowa z poetą, eseistą i felietonistą Wojciechem Wenclem o jego najnowszym tomie wierszy "Epigonia".
rozwiń zwiń