X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Natalia Budzyńska: o tej zbrodni w Polsce się nie mówi

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2019 18:00
- Napisałam tę książkę, bo wołały mnie dzieci, które pomógł zamordować mój wuj - o pracy nad reportażem "Dzieci nie płakały" opowiadała w Dwójce jego autorka.
Audio
  • Natalia Budzyńska o książce "Dzieci nie płakały" (Wybieram Dwójkę)
Okładka książki Dzieci nie płakały
Okładka książki "Dzieci nie płakały"Foto: materiały promocyjne

"Dzieci nie płakały" to opowieść o Alfredzie Trzebinskim, esesmanie, który wyparł się polskiego pochodzenia swojego ojca i wstąpił do NSDAP. W 1941 roku został lekarzem w Auschwitz, potem na Majdanku, w końcu w Neuengamme. W tej ostatniej miescowości działał obóz, w którym eksperymentowano na dzieciach. - W Polsce prawie nikt nie wie o tym miejscu. Założenie twórców tego obozu było takie, żeby nikt nigdy o tych dzieciach już nie usłyszał. O zbrodniach tam dokonanych napisał dopiero w 1979 roku niemiecki dziennikarz - mówiła Natalia Budzyńska.

Autorka opowiedziała w audycji, w jaki sposób natrafiła na temat eksperymentów w Neuengamme. Natalia Budzyńska mówiła też o przełomowym momencie w pracy nad książką oraz o reakcjach jej bliskich na fakt opisania przez nią rodzinnych związków ze zbrodniarzem.

***

Tytuł audycji: Wybieram Dwójkę 

Prowadził: Jakub Kukla

Gość: Natalia Budzyńska

Data emisji: 9.05.2019

Godzina emisji: 16.00

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Archiwum Eissa w zbiorach Muzeum Auschwitz-Birkenau

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 12:00
O archiwum dokumentującym działania polskiej dyplomacji na rzecz ratowania Żydów w czasie II wojny światowej rozmawialiśmy z drem Wojciechem Płosą, kierownikiem Działu Archiwum Muzeum Auschwitz-Birkenau.
rozwiń zwiń