Chrystus na światłach w słuchowisku wg Gołubiewa

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 15:40
W radiowej adaptacji opowiadania "Spotkanie na Świętokrzyskiej" Antoniego Gołubiewa usłyszymy m.in. Adama Ferencego i Andrzeja Blumenfelda.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Michal Durinik/Shutterstock.com / Aldrik/wikimedia/CC BY 3.0

W Warszawie na rogu Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej główny bohater utworu widzi... Chrystusa na osiołku. Mesjasz patrzy prosto przed siebie i czeka, kiedy zielone światła pozwolą mu jechać dalej.

Gołubiew - prozaik znany przede wszystkim jako autor powieści historycznej "Bolesław Chrobry" - upomina się w "Spotkaniu na Świętokrzyskiej" o prawo człowieka do jego własnej prawdy, która może spotykać się z kpinami ze względu na swoją niepopularność.

Antoni Gołubiew "Spotkanie na Świętokrzyskiej"

Adaptacja: Wacław Tkaczuk

Reżyseria: Jan Warenycia

Realizacja akustyczna: Maria Olszewska, opracowanie muzyczne: Maciej Kubera

Obsada: Adam Ferency (Narrator), Tadeusz Borowski (Bohater), Marcin Troński (Kolega z pracy), Andrzej Blumenfeld (Psychiatra), Tomasz Marzecki (Milicjant 1), Jan Jurewicz (Milicjant 2/Balcerek), Jan Pęczek (Milicjant 3/Kapitan), Beniamin Lewandowski (Chłopiec), Jan Warenycia (Kelner)

***

Na"Wieczór ze słuchowiskiem" zapraszamy w czwartek (23.02) w godz. 21.30-22.00.

mc/jp

Czytaj także

Antoni Gołubiew. Człowiek od "Bolesława Chrobrego"

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2017 12:00
Z okazji 110. rocznicy urodzin (25 lutego) zapraszamy na opowieść o pisarzu zajmującym się historią, wieloletnim publicyście "Tygodnika Powszechnego".
rozwiń zwiń