X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Antoni Gołubiew. Człowiek od "Bolesława Chrobrego"

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2017 12:00
Z okazji 110. rocznicy urodzin (25 lutego) zapraszamy na opowieść o pisarzu zajmującym się historią, wieloletnim publicyście "Tygodnika Powszechnego".
Audio
Antoni Gołubiew (1907-1979) pisał także pod pseudonimami Goa, Jan Karol Wayda i Jerzy Cichocki
Antoni Gołubiew (1907-1979) pisał także pod pseudonimami "Goa", "Jan Karol Wayda" i "Jerzy Cichocki"Foto: wikimedia/domena publiczna

Urodzony w Wilnie Antoni Gołubiew pochodził z rodziny dwuwyznaniowej - ojciec był prawosławny, matka - katoliczką. Współtworzył grupę literacką Żagary. Po wojnie zamieszkał początkowo w Łodzi, a potem w Krakowie, gdzie - jak wspominał - był podkorzeniony (nie: zakorzeniony). Dziełem jego życia była wielotomowa powieść "Bolesław Chrobry". Nie tylko o niej rozmawialiśmy w audycji z cyklu "Literackie portrety".

***

Tytuł audycji: Spotkania po zmroku

Prowadzi: Wacław Holewiński i Paweł Siwek

Data emisji: 23.02.2017

Godzina emisji: 21.00

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Nowakowski. "Kronikarz siermiężnego PRL"

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2016 12:00
- Mając zaledwie 22 lata, zadebiutował na łamach "Nowej Kultury" opowiadaniem "Kwadratowy", a rok później miał już swój debiut książkowy. Jak na czasy PRL, to było coś, bo zwykle na wydanie książki trzeba było czekać latami – powiedział Wacław Holewiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Szaniawski. Pisarz-ziemianin

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2017 15:45
- Artysta był wyjątkowo związany z rodzinny dworem w Zegrzynku. Lubił tam nie tylko samotnie pisać, ale także obrabiać ziemię. Niestety, gdy wybuchła wojna, teren został zajęty przez Niemców. Od tej pory artysta nie miał wstępu do swego ukochanego dworku– powiedział Wacław Holewiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chrystus na światłach w słuchowisku wg Gołubiewa

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 15:40
W radiowej adaptacji opowiadania "Spotkanie na Świętokrzyskiej" Antoniego Gołubiewa usłyszymy m.in. Adama Ferencego i Andrzeja Blumenfelda.
rozwiń zwiń