X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Drzazga". Słuchowisko o szaleństwie rewolucji

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 13:20
Zapraszamy na radiową adaptację książki Władimira Zazubrina - wstrząsającą opowieść o Andrieju Pawłowiczu Srubowie, przewodniczącym gubernialnej Czeki w syberyjskim miasteczku Nowoniko.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: Tunatura/shutterstock.com

Srubow służy rewolucji, brutalnie rozprawia się z jej wrogami, snując przy tym sny o zautomatyzowaniu tego procesu. Zmagając się z własnym sumieniem i poczuciem przyzwoitości, z czasem pogrąża się w szaleństwie.

Władimir Zazurbin (literacki pseudonim Władimira Jakowlewicza Zubcowa) napisał tę książkę w 1923 roku i bezskutecznie próbował ją wydać. W 1937 roku, okresie wielkiej czystki i terroru, został wraz z żoną rozstrzelany według opisanej przez siebie procedury. Jego książka została opublikowana dopiero w 1989 roku.

Władimir Zazubrin "Drzazga"

Reżyseria: Jan Warenycia

Adaptacja radiowa: Jacek Snopkiewicz

Przekład: Henryk Chłystowski

Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska

Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski

Obsada: Mariusz Bonaszewski (Srubow), Sylwester Maciejewski (Piepieł), Jan Pęczek (Izaak Kac), Włodzimierz Bednarski (Aleksiej-czekista), Kazimierz Wysota (Wańka-czekista), Krzysztof Banaszyk (Iwanow-czekista), Sławomir Pacek (Krutajew), Magdalena Warzecha (Walentyna-żona Srubowa), Ewa Konstancja Bułhak (czekistka)

***

Na "Wieczór ze słuchowiskiem" zapraszamy w sobotę (16.09) w godz. 19.00-19.45.

jp/bch


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Radziecki Hiob". Szałamow pisze o piekle Gułagu

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2017 12:31
- W 1937 roku został aresztowany dlatego, że… już wcześniej był aresztowany - opowiadał prof. Tadeusz Klimowicz o sytuacji kafkowskiej, w której znalazł się w pewnym momencie Warłam Szałamow, autor wstrząsających "Opowiadań kołymskich".  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poezja bólu. Olśniewająco mroczny Aleksander Wat

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2017 19:00
– Wydaje mi się, że Wat próbuje ból podzielić przez poezję, zaś poezję poprzez ból uczynić czymś bardziej dotkliwym i naskórnym, niż ona z reguły bywa – mówił literaturoznawca prof. Piotr Śliwiński.
rozwiń zwiń