Włodzimierz Bolecki "Gracze". Polityka i wartości

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2022 16:00
Politycy i karciarze, posłowie i tajni agenci - w świąteczne popołudnie wysłuchaliśmy zajmującej opowieści o Polsce przełomu XVIII i XIX wieku.
Mariusz Bonaszewski
Mariusz BonaszewskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Włodzimierz Bolecki "Gracze", prod. 2011

Adaptacja i reżyseria: Jan Warenycia

Realizacja: Andrzej Brzoska

Opracowanie muzyczne: Tomasz Obertyn

Obsada: Mariusz Bonaszewski, Tomasz Borkowski, Ilia Zmiejew, Grzegorz Damięcki, Włodzimierz Bednarski, Krzysztof Wakuliński, Andrzej Blumenfeld, Zdzisław Wardejn, Andrzej Ferenc, Henryk Talar.

"Gracze" Włodzimierza Boleckiego to - opowiedziana ze swadą, oparta na źródłach, choć jednocześnie fikcyjna - opowieść o Polakach końca XVIII wieku: zarówno o tych, którzy próbowali uratować kraj przed upadkiem, jak i o tych, którzy - w imię interesu własnego - sprzeciwiali się zmianom. Dla nich liczyła się bowiem inna wygrana...

Jednym z głównych bohaterów słuchowiska jest Ignacy Chadźkiewicz - postać niezwykle barwna: agent obcych służb, a jednocześnie: intrygujący casanova, król polskich szulerów.

***

Na słuchowisko zaprosiliśmy we wtorek (3.05) w godz. 15.00-16.00.

Zobacz więcej na temat: słuchowisko Włodzimierz Bolecki
Czytaj także

Słuchowisko Teatru Polskiego Radia "Pozwól, że ci opowiem" z pierwszą nagrodą na festiwalu w Canterbury

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2022 15:40
Słuchowisko Teatru Polskiego Radia "Pozwól, że ci opowiem" Marty Rebzdy zdobyło pierwszą nagrodę na tegorocznym festiwalu UK International Audio Drama Festiwal w Canterbury. Autorka opowiada w nim o kolejnych etapach choroby Alzheimera swojej mamy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dziennik podróży do Tatrów". XIX-wieczny reportaż o górach

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2022 18:00
- To, co jest odkrywcze na lata 30. XIX wieku, to nie tylko opis zjawisk przyrodniczych i wrażeń. Po raz pierwszy Seweryn Goszczyński dotyka tematu relacji pomiędzy człowiekiem a górami - mówił reżyser Igor Gorzkowski, zapraszając na słuchowisko "Dziennik podróży do Tatrów", które wyemitujemy w niedzielę, 24 kwietnia, o godz. 19.00.
rozwiń zwiń