Muzyka z filmów o królowej Elżbiecie II

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2022 12:30
W audycji "Muzyka w kadrze" zabrzmiała muzyka z filmów o królowej Elżbiecie II, która zmarła 8 września w wieku 96 lat.
Kadr z czwartego sezonu serialu The Crown. Olivia Colman jako królowa Elżbieta II
Kadr z czwartego sezonu serialu "The Crown". Olivia Colman jako królowa Elżbieta IIFoto: mat. promocyjne

Słuchaliśmy utworów Hansa Zimmera, Harry'ego Gregsona-Williamsa, Ruperta Gregsona-Williamsa, Lorne Balfe i Martina Phippsa z poświęconego losom Elżbiety II serialu "The Crown".

Zabrzmiały również utwory Alexandre'a Desplata z "The Queen" i "King's Speech", przypomnieliśmy też motyw z najbardziej królewskiego Bonda "We Have All The Time In The World", a także utwór "Elizabeth II" skomponowany przez Debbie Wiseman.

Liczba filmowych realizacji związanych z brytyjską królową świadczy o tym, że monarchini już za życia stała się prawdziwą legendą. To ona odpowiada również za rosnącą popularność rodziny królewskiej, która w ostatnich latach odbudowała swój wizerunek po serii skandali z lat 80. i 90.

Nie był to jednak jedyny temat audycji, pojawiły się stałe punkty programu, nie zapomnieliśmy także o przypadającej tego dnia rocznicy ataków na World Trade Center i sięgneliśmy po muzykę z filmów opowiadających o tragicznych wydarzeniach sprzed 21 lat.


Posłuchaj
87:08 2022_09_11 11_00_52_PR2_Muzyka_w_kadrze.mp3 Muzyka z filmów o królowej Elżbiecie II (Muzyka w kadrze/Dwójka) 

***

"Muzyka w kadrze" to audycja dla wszystkich miłośników muzyki filmowej oraz dla tych, którzy chcą ją poznać.

W niedzielę o godzinie 11.00 omijamy rafy przebojów, słuchamy, rozmawiamy i umieszczamy muzykę filmową w różnych kontekstach. Rozmawiamy o niej przez pryzmat twórczości kompozytorów znanych i mniej znanych, gatunków, stylów, instrumentów, scen, obrazów. Historia, anegdoty, okoliczności powstania, ale przede wszystkim świetna muzyka, która doskonale czuje się także poza kadrem.

***

Tytuł audycji: Muzyka w kadrze

Prowadził: Mariusz Gradowski

Data emisji: 11.09.2022

Godzina emisji: 11.00

Czytaj także

Jego Wysokość w kryzysie. Książę Filip w serialu "The Crown"

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 13:00
Zmarłego 9 kwietnia 2021 księcia Filipa można było bliżej poznać dzięki serialowi "The Crown". Najpierw u boku Claire Foy grał go Matt Smith, potem wcielił się w niego Tobias Menzies w towarzystwie Olivii Colman. Dwaj aktorzy zmierzyli się z historią 30 lat życia księcia Filipa, które w "The Crown" pokazano jako okres burzliwych egzystencjalnych zmagań.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zapomniane kuzynki i zagubione dzieci Elżbiety II. Tajemnice rodziny królewskiej w "The Crown"

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 05:50
Brytyjska rodzina królewska jest znana z niedostępności i pilnego strzeżenia swoich tajemnic. Ich kulisy odsłaniają tabloidy, a od jakiegoś czasu także serial Netfliksa. Jakie sekrety widzowie mogą poznać w czwartym sezonie "The Crown"?
rozwiń zwiń