X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Chopin sióstr Pasiecznik na festiwalu w Dusznikach

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2015 16:09
Zapraszamy do Dwójki na transmisję koncertu chopinowskich pieśni i mazurków w wykonaniu Olgi i Natalii Pasiecznik.
Natalia i Ola Pasiecznik podczas koncertu w audycji Five oclock
Natalia i Ola Pasiecznik podczas koncertu w audycji "Five o'clock"Foto: Grzegorz Śledź/PR2

Olga Pasiecznik to urodzona na Ukrainie śpiewaczka. Ma na swoim koncie ponad 40 partii, m.in. w operach Monteverdiego, Glucka, Händla, Mozarta, Webera, Rossiniego, Verdiego, Pucciniego, Bizeta, Debussy’ego, Czajkowskiego oraz kompozytorów współczesnych. Role te przyniosły jej wielkie uznanie krytyki i publiczności.

Na 70. Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju Olga Pasiecznik zaśpiewa w towarzystwie swojej siostry Natalii, cenionej pianistki koncertowej.

Program:

Fryderyk Chopin Życzenie op. 74 nr 1, Wiosna op. 74 nr 2, Smutna rzeka op. 74 nr 3, Gdzie lubi op. 74 nr 5, Precz z moich oczu op. 74 nr 6, Poseł op. 74 nr 7, Śliczny chłopiec op. 74 nr 8, Melodia op. 74 nr 9, Dwojaki koniec op. 74 nr 11, Moja pieszczotka op. 74 nr 12, Nie ma czego trzeba op. 74 nr 13, Pierścień op. 74 nr 14, Czary op. 74 nr 18, Piosnka litewska op. 74 nr 16; Fryderyk Chopin / Pauline Viardot Mazurki (parafrazy z tekstami Louisa Pomey'a): Seize ans, L'oiselet, Aime-moi, Plainte d'amour, Berceuse, La jeune fille, Coquette.

***

Na audycję "Podróż na jeden koncert" zapraszamy w sobotę (15.08) w godzinach 16.00-18.00. Program poprowadzą Grzegorz Dąbrowski i Marcin Majchrowski.

bch/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Olga Pasiecznik w "Five o'clock" - zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2014 19:00
Mimo napiętego kalendarza i występów na scenach operowych w różnych miastach Europy, artystka znalazła czas, by spotkać się z Państwem w Studiu im. Władysława Szpilmana. Przy fortepianie towarzyszyła jej siostra – Natalia Pasiecznik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewa Pobłocka: staram się rozśpiewać fortepian

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2015 14:10
– To jest to, czego wciąż szukam u Chopina – mówiła pianistka, która wystąpiła na 70. Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju.
rozwiń zwiń