Angolska muzyka w służbie rewolucji

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2015 23:01
W audycji "Słuchaj świata" porozmawiamy o kulturze muzycznej Angoli. Wysłuchamy też koncertu Bongi, legendarnego śpiewaka z tego kraju.
Bonga to, obok Feli Kutiego i Cesarii Evory, najsłynniejszy afrykański muzyki
Bonga to, obok Feli Kutiego i Cesarii Evory, najsłynniejszy afrykański muzykiFoto: Thesupermat, lic. CC (wikipedia)

Gośćmi audycji będą: Marta Dobosz - afrykanistka, iberystka, członek rady programowej Festiwalu Skrzyżowanie Kultur w Warszawie, która opowie o starej i nowej muzyce rewolucji w Angoli - oraz Marta Jackowska Uwadizu, która mówić będzie o wyjątkowości muzyki Tuaregów zamieszkujących Algierię, Libię, Mali, Niger i Burkina Faso.

W "Słuchaj świata" posłuchamy też retransmisji koncertu Bongi, który odbył się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego 20 kwietnia.

***

Na audycję "Słuchaj świata" zapraszamy w niedzielę (10.05) w godzinach 16.00-18.00. Program poprowadzą Kuba Borysiak i Michał Żakowski.

bch/mm

Zobacz więcej na temat: Afryka MUZYKA
Czytaj także

Oman - kraj, który ominęła arabska wiosna

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2014 13:40
Dlaczego o Omanie prawie nic się nie mówi? - Nikt tam nikogo nie morduje - tłumaczyła w audycji "Słuchaj świata" arabistka dr Katarzyna Górak-Sosnowska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Afryka środkowa: przemoc zamiast "małej Szwajcarii"

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2015 16:31
- Diamentów i drewna w Republice Środkowoafrykańskiej wystarczy, by uczynić ten kraj bogatym. Niestety korupcja i waśnie etniczne sprawiły, że państwo to faktycznie przestało istnieć - ocenia dr Błażej Popławski.
rozwiń zwiń