Czy Warszawska Orkiestra Sentymentalna jest... sentymentalna?

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2016 15:00
Jak zwrócił uwagę Piotr Kędziorek, muzyka zespołu jest raczej taneczna niż sentymentalna. A muzycy Orkiestry występującej na "Nowej Tradycji" 2016 chętnie podpisali się pod tą opinią.
Audio
  • Spotkanie z Warszawską Orkiestrą Sentymentalną (Źródła/Dwójka)
Warszawka Orkiestra Sentymentalna
Warszawka Orkiestra SentymentalnaFoto: materiały promocyjne

- Większość naszych występów w zeszłym roku to były potańcówki. Tak naprawdę staramy się o to, bo żywe uczestnictwo słuchaczy w koncercie bardzo nam pomaga - zdradzili artyści.

Wbrew pozorom Orkiestra nie zajmuje się miejskim folklorem. Grupa sięga natomiast do korzeni polskiej przedwojennej sceny muzycznej, wykonując utwory z repertuaru m.in. Wiery Gran, Mieczysława Fogga, Eugeniusza Bodo i innych gwiazd teatralnych, kabaretowych czy filmowych. Orkiestra zadebiutowała przed publicznością na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia "Nowa Tradycja" w maju 2015 r., zdobywając wyróżnienie. W tym roku artyści także wystąpią na festiwalu.

***

Tytuł audycji: Źródła

Prowadzi: Piotr Kędziorek

Goście: muzycy Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej

Data emisji: 13.05.2016

Godzina emisji: 12.00

mm/mc

Czytaj także

Jak korzystać z tradycji? Wolność czy zobowiązanie

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2016 14:00
- Z tradycją nie można robić tego, na co ma się ochotę - mówił w Dwójce muzyk Adam Strug. - W idei tradycji mieści się pewna zmiana - zauważała dr Agata Kusto, etnomuzykolog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kwadrofonik: gramy w sposób "pogodzony ze śmiercią"

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2016 11:00
- "Requiem ludowe" stało się dla nas sposobem na udomowienie śmierci - opowiadał Bartłomiej Wąsik, lider zespołu Kwadrofonik - zdobywcy Folkowego Fonogramu Roku 2016 oraz gwiazdy pierwszego dnia "Nowej Tradycji" 2016.
rozwiń zwiń