X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Roman Wojciechowski. Ludowy multimedalista

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2016 15:00
- Mam jeszcze marzenie, żeby wystąpić na festiwalu w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą z kapelą - mówił w Dwójce jeden z najbardziej utytułowanych polskich muzyków ludowych.
Audio
  • Roman Wojciechowski o pasji muzykowania (Poranek Dwójki)
Roman Wojciechowski to m.in. również zdobywca głównej nagrody - Baszty - w kategorii solistów instrumentalistów na 42. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych, 2008 rok
Roman Wojciechowski to m.in. również zdobywca głównej nagrody - Baszty - w kategorii solistów instrumentalistów na 42. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych, 2008 rokFoto: PAP/Mirosław Trembecki

W tym roku Roman Wojciechowski został laureatem I nagrody w kategorii solistów śpiewaków na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. W audycji opowiadał o przygotowaniach do tego konkursu. - Może ktoś nie uwierzyć, ale tekst piosenki dostałem w poniedziałek o 10.30 i do wtorku wieczorem już go opanowałem. Tam jest 21 zwrotek! - mówił w rozmowie z Kubą Borysiakiem.

Roman Wojciechowski to weteran najważniejszego konkursu muzyki ludowej w Polsce. Jest jego wielokrotnym laureatem. W 2008 roku jako skrzypek otrzymał główną nagrodę - Basztę - w kategorii solistów-instrumentalistów. W 2004 zdobył II miejsce w tej kategorii. W roku 2012, zdobył na tym festiwalu I nagrodę występując z Bogdanem Lipskim, który towarzyszył mu na bębenku.

W audycji muzyk opowiadał o filozofii muzykowania, graniu na saksofonie oraz momencie, w którym odwiesi instrumenty na kołek.

***

Prowadzi: Kuba Borysiak

Gość: Roman Wojciechowski (muzyk ludowy)

Data emisji: 13.07.2016

Godzina emisji: 12.00

Materiał został wyemitowany w audycji "Źródła".

bch/mc

Zobacz więcej na temat: muzyka ludowa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Muzyka z Szypliszk. "Tutaj każdy miał swoją pieśń"

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2016 14:00
- Śpiewać umiał prawie każdy. Nawet gdy ktoś nie był popularnym śpiewakiem, to miał piosenkę, z którą był kojarzony - mówił w Dwójce Józef Murawski z zespołu "Pogranicze" z Szypliszk. Grupa w tym roku świętuje 35-lecie istnienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kapela ze Stęszewa. Muzyka nie zawsze z tej ziemi

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2016 14:30
- Dzisiejsza kultura sprawia, że staramy się grać płynnie, dbamy o czystość dźwięku. W starszych nagraniach muzyka dudziarska jest bardzo wiejska, typowa do tańca – mówią w Dwójce członkowie Kapeli ze Stęszewa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dobre cymbały? Nawet z drutów elektrycznych

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2016 14:07
– Tylko taki drut był wtedy dostępny. To były pierwsze założone przez ojca struny – opowiadał cymbalista Mieczysław Dziemidowicz z Barczewa, jeden z laureatów festiwalu w Kazimierzu.
rozwiń zwiń