X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Trimagine - trio z wyjątkową wyobraźnią

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 09:00
W magazynie spotkaliśmy się z laureatem II nagrody 22. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja" oraz Nagrody specjalnej im. Czesława Niemena. 
Audio
Trimagine
TrimagineFoto: Grzegorz Śledź PR

Zespół Trimagine, czyli Mariza Nawrocka, Michał Pepol i Paweł Czarny, nagrodzony został za wysoki kunszt muzyczny i spójną wizję artystyczną. - Mała forma, znakomici muzycy, świetne wcielenie Marizy Nawrockiej i pomysł, żeby dialogować z muzyką, której już nie ma, i do tego z trudną historią Holokaustu. Bardzo przejmujące - skwitowali jurorzy. 

- Moje zainteresowanie pieśniami jidysz jak najbardziej wynika z tej muzyki, w której byłam do tej pory - mówiła w "Źródłach" Mariza Nawrocka. - Muzyka podradomska, koło Przysuchy, ma bardzo dużo elementów muzyki żydowskiej, ponieważ tam żyła duża społeczność żydowska i to w pamięci wiejskich muzykantów przetrwało do dziś. Materiału zaczęłam szukać w dalekich, bo zamorskich archiwach amerykańskich, miałam do nich dostęp przez internet. Moją idolką były najpierw Ruth Rubin, a później Szechter Widman, zapałałam ogromną miłością do jej głosu. Jestem bardzo wzruszona - bardzo wielkim zaufaniem obdarzył mnie jej wnuk, który pozwolił mi na korzystanie z tych nagrań - opowiadała śpiewaczka.

- Użyliśmy stylu, który najbardziej odpowiadał tym pieśniom, czyli minimalizmu. Chcieliśmy nadać pieśniom kontemplacyjny charakter. Nie chcieliśmy też popadać w stereotypy i oczywistości. Całe szczęście, że nie użyliśmy klarnetu - mówił Paweł Czarny. - Powstało coś nowego, co pokaże te pieśni od innej strony.

W audycji wspomnieliśmy też Tadeusza Gąsienicę-Giewonta – podhalańskiego muzyka, gawędziarza, przewodnika i ratownika tatrzańskiego - w 20. rocznicę jego śmierci.

***

Tytuł audycjiŹródła

Prowadziła: Anna Szotkowska

Gość: Mariza Nawrocka, Michał Pepol, Paweł Czarny (zespół Trimagine)

Data emisji: 21.05.2019

Godzina emisji: 15.15

at/gs


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Święto folku z Polskim Radiem. Wielka inauguracja

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 10:30
Rozpoczyna się kolejna, 22. już odsłona Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja". W tym roku oprócz najnowszych rodzimych propozycji muzycznych usłyszymy gwiazdy world music ze Szwecji, Maroka i Albanii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Free jazz na ludowo odkryciem Nowej Tradycji

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 11:00
Gośćmi poniedziałkowych "Źródeł", świeżo po zakończeniu festiwalu, byli laureaci jego Grand Prix, zespół Lumpeks - Olga Kozieł i Sébastien Beliah.
rozwiń zwiń