X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wspomnienia z 12. festiwalu Ethno Port Poznań

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 16:13
W "Źródłach" podsumowaliśmy zakończony właśnie festiwal Ethno Port Poznań, przypomnieliśmy do tego rozmowy z Romualdem Jędraszakiem i muzykami Kapeli Wojciechowskiej z Wojciechowa.
Audio
Festiwal Ethno Port Poznań odbył się już po raz dwunasty.
Festiwal Ethno Port Poznań odbył się już po raz dwunasty.Foto: mat. pras.

- To była najlepsza w historii odsłona festiwalu - powiedziała w "Źródłach" Magdalena Tejchma o 12. już festiwalu Ethno Port Poznań. Miał on miejsce od 13 do 16 w stolicy Wielkopolski, w Centrum Kultury Zamek.

Wśród artystów znaleźli się Baul Meets Saz, Sofiane Saidi & Mazalda, Nooran Sisters czy Garifuna Collective i Lemma Souad Asla, a wśród polskich składów - Kapela Niwińskich, Koło Jana, Odpoczno, Kapela Brodów, Laboratorium Pieśni. Festiwal prezentował twórczość artystów muzyki world music, etno i folk. Niezapomnianym koncertom towarzyszyły potańcówki, spotkania, warsztaty, pokazy filmowe i wystawy. Które z wydarzeń zrobiły największe wrażenie? Szczegóły w nagraniu audycji.

W audycji przypomnieliśmy także rozmowę z dudziarzem Romualdem Jędraszakiem. - Jestem spadkobiercą muzyki dudziarskiej - wspominał. - W domu pana Stanisława Grocholskiego, który był budowniczym instrumentów, leżały w kącie za szafą dudy. Zainteresowałem się nimi. Grocholski zaczął mnie uczyć grać na samej przebierce. Stroiki dud są bardzo wrażliwe na wilgoć i suszyliśmy je w warsztacie na piecu. Potem, gdy sie poduczyłem, zabrał mnie na turniej, jako najmłodszego uczestnika. Miałem wtedy 11 lat - opowiadał muzyk w audycji.

Zapraszamy także do odsłuchania rozmowy z muzykami Kapeli Wojciechowskiej, Czesławem Zającem i Leszkiem Iwaniakiem.

***

Tytuł audycji: Źródła

Rozmawiała: Magdalena Tejchma

Goście: Czesław Zając, Leszek Iwaniak (członkowie Kapeli Wojciechowskiej), Romuald Jędraszak (dudziarz)

Data emisji: 17.06.2019

Godzina emisji: 15.15

at

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Baulowie, wędrowni mistycy z Bengalu

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 15:59
W audycji spotkaliśmy się z Krzysztofem Renikiem, który opowiedział o niezwykłej kulturze Baulów zamieszkujących Bengal. Posłuchaliśmy także ich oryginalnych nagrań z wytwórni Banglanatak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śpiywy i bigle. U źródeł muzyki Górnego Śląska

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 16:00
W "Źródłach" o bogatych tradycjach muzycznych regionu rozmawialiśmy z członkami zespołu Krzikopa oraz organizatorami II Śląskiego Taborze w Ornontowicach, Katarzyną Dudziak i Mateusz Dyszkiewiczem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Swojskie festiwale o zasięgu regionalnym

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 11:00
O ich znaczeniu dla lokalnej społeczności porozmawialiśmy z prof. Piotrem Dahligiem, a Wanda Księżopolska opowiedziała o Powiślakach - Konkursie kapel i śpiewaków ludowych, odbywającym się w Maciejowicach od ponad ćwierćwiecza.
rozwiń zwiń