Dla miłośników Bałkanów - Festiwal Pannonica

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 09:10
W "Źródłach" zapowiedzieliśmy największy festiwal muzyki bałkańskiej w Polsce - Pannonica. Gośćmi audycji byli twórcy programu artystycznego tego wydarzenia: Ula Nowak i Wojtek Knapik.
Audio
  • Ula Nowak i Wojtek Knapik opowiadają o festiwalu Pannonica (Dwójka/Źródła)
Festiwal Pannonica
Festiwal PannonicaFoto: materiały prasowe

"Pannonica jest miejscem spotkań i celebrowania kontaktu z żywą kulturą Nowej Europy i naturą. Jest autentycznym, multidyscyplinarnym, niekomercyjnym, pulsującym energią tyglem skupiającym społeczność miłośników kultury panońskiej w jej licznych odmianach; węgierskiej, bałkańskiej, cygańskiej i karpackiej" - piszą organizatorzy o swoim festiwalu.

 - Dwanaście koncertów na jednej dużej scenie: cztery koncert dziennie, od czwartku do soboty, a wszystko to w ostatnie dni sierpnia. Nie jest naszym celem zrobienie festiwalu wielu scen. Nasz festiwal jest przyjazny i wszędzie jest blisko - mówił Wojtek Knapik. - Na festiwal przybędzie Goran Bregović, legenda muzyki bałkańskiej. Muzyka bałkańska ma swoją odmianę muzyki rozrywkowej, Goran w wersji serbskiej przyjedzie z orkiestrą weselno-pogrzebową. Zagrają również dla nas legendarni Kočani Orkestar, którzy odcisnęli swoje piętno na popkulturze. Poza tym naszymi goścmi będą Bulgarian Voices Angelite i Bora Dugić z Serbii.

- Zagrają również zespoły polskie: Bum Bum Orkestar, Adam Strug i serbsko-polski zespół Stefan Mladenović Orkestar feat. Heyli - dodała Ula Nowak.

Warto się przygotować wcześniej i zaplanować wyjazd na Pannonicę.

fot. materiały prasowe festiwalu Pannonica

Zapraszamy do odsłuchania podcastu audycji.

***

Tytuł audycjiŹródła

Prowadził: Kuba Borysiak

Goście: Ula Nowak i Wojtek Knapik (twórcy programu artustucznego festiwalu)

Data emisji: 17.07.2019

Godzina emisji: 15.15

gs/materiały promocyjne/at

Czytaj także

Swojskie festiwale o zasięgu regionalnym

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 11:00
O ich znaczeniu dla lokalnej społeczności porozmawialiśmy z prof. Piotrem Dahligiem, a Wanda Księżopolska opowiedziała o Powiślakach - Konkursie kapel i śpiewaków ludowych, odbywającym się w Maciejowicach od ponad ćwierćwiecza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

XXIV Festiwal Wielu Kultur i Narodów "Z wiejskiego podwórza"

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2019 12:35
W piątkowych "Źródłach" odwiedzili nas Barbara Kozub-Samosiuk i Mirek Samosiuk i zaprosili na kultowy Festiwal "Z wiejskiego podwórza" w Czeremsze na Podlasiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

I Tabor Kaliski w dorzeczu Prosny

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2019 15:30
W poniedziałkowych "Źródłach" zaprosiliśmy Państwa na wydarzenie poświęcone muzyce regionu kaliskiego. Odżywa ona po latach pozostawania w zapomnieniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Etnokraków/Rozstaje - różnorodność, zabawa, taniec

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2019 08:00
W Krakowie trwa jeden z ważniejszych festiwali muzyki tradycyjnej, folkowej i muzyki świata w Polsce Etnokraków/Rozstaje. W "Źródłach" swoimi wrażeniami z festiwalu podzielił się Tomasz Janas - publicysta i krytyk muzyczny.
rozwiń zwiń