X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Karawany śmierci i niezniszczalne piękno. Twarze Armenii

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2016 15:56
- To jest kraj bardzo ciężko doświadczony przez historię. Ale z drugiej strony jest w nim piękno, a w ludziach: optymizm - podkreślała Małgorzata Nocuń, współautorka książki "Armenia. Karawany śmierci".
Audio
  • Z Małgorzatą Nocuń i Andrzejem Brzezieckim, autorami książki "Armenia. Karawany śmierci", rozmawia Katarzyna Nowak (Spotkanie autorskie/Dwójka)
Armenia, klasztor nad jeziorem Sewan
Armenia, klasztor nad jeziorem SewanFoto: pixabay/CC0 Public Domain

Armenia. Niegdyś potężne imperium rozciągające się od Morza Kaspijskiego po Morze Śródziemne, dzisiaj zubożałe państewko na Kaukazie Południowym. A przecież to tutaj, na szczycie Araratu, osiadła po biblijnym potopie arka Noego, to tutaj na nowo miał się zacząć świat. Armenia jako pierwsze państwo na świecie przyjęła chrześcijaństwo, a jej mieszkańcy uznali się za naród wybrany przez Boga. Ale jeśli Bóg naprawdę wybrał Ormian, to potraktował ich niczym Hioba.

- Jak już umiera wszystko, jak wydaje się, że zostaje tylko wypalone ściernisko, to jednak w Armenii, w tych ludziach, jest jakiś duch. Jest poczucie, że dużo przeżyliśmy - ludobójstwa, trzęsienie ziemi, wojny - że nasze państwo nas prześladuje, ale my trwamy. To jest niezwykle piękne - mówiła Małgorzata Nocuń.

Jak doszło do wyprawy, której owocem stała się książka "Armenia. Karawany śmierci"? Do jakich wydarzeń nawiązuje jej niepokojący podtytuł? I jacy są współcześni, spotkani na podróżniczym szlaku, Ormianie?

***

Tytuł audycji: Spotkanie autorskie

Prowadzi: Katarzyna Nowak

Goście: Małgorzata Nocuń i Andrzej Brzeziecki (autorzy książki "Armenia. Karawany śmierci")

Data emisji: 30.04.2016

Godzina emisi: 12.30

jp/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Alan Hovhaness. Zapomniany mistyk

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2016 14:00
Pierwsze z cyklu spotkań z muzyką amerykańskiego kompozytora ormiańskiego pochodzenia - Alana Hovhanessa.
rozwiń zwiń