X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Dla Krzysia Krauzego aktor był najważniejszy"

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2015 17:45
- To rzadka sytuacja na planie filmowym. U niego nie musiałam myśleć, czy z lewej strony zawinie mi się pół włoska, czy z prawej strony mam kołnierzyk. Dzięki temu postaci w jego filmach były pełne - wspominała wybitnego reżysera Ewa Wencel.
Audio
Krzysztof Krauze (na zdjęciu) dobierał sobie aktorów, którzy byli nieoczywiści, którzy stapiali się z rolą i mogli wiele w nią zainwestować - mówił w Dwójce Krzysztof Maciejewski
"Krzysztof Krauze (na zdjęciu) dobierał sobie aktorów, którzy byli nieoczywiści, którzy stapiali się z rolą i mogli wiele w nią zainwestować" - mówił w Dwójce Krzysztof MaciejewskiFoto: PAP/Piotr Batorowicz

Krzysztof Krauze zmarł 24 grudnia 2014 po długiej walce z rakiem. Krytyk filmowy Łukasz Maciejewski podkreślał, że był reżyserem, który nie zrobił ani jednego złego filmu. - Czy to w filmie "Dług", czy "W Placu Zbawiciela", czy w "Nikiforze" potrafił odnaleźć formę adekwatną do zawartego w nich przesłania egzystencjonalnego - podkreślał.

Jednocześnie Maciejewski wspominał, że Krauze nie znosił filmu "Nowy Jork, czwarta rano", swojego debiutu fabularnego z 1988 roku. Dał temu wyraz podczas jedbej z wizyt w centrum handlowym.

***

Tytuł audycji: Pożegnania

Przygotwała: Aldona Łaniewska-Wołłk

Goście: Łukasz Maciejewski (krytyk filmowy), Ewa Wencel i Zbigniew Waleryś (aktorzy)

Data emisji: 1.11.2015

Godzina emisji: 17.30

bch/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Joanna Kos-Krauze: wolność nieustannie trzeba zapewniać, sobie i innym

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2014 12:01
- Wolność jest czymś bardzo niestałym, trzeba ją wywalczać. Ale jeśli ludzie obok będą niezależni, to i my będziemy się czuć w sposób właściwy - mówi reżyserka i scenarzystka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Chyra – członek wielkiej rodziny Krzysztofa Krauzego

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2014 13:00
– Otaczał się aktorami, z którymi łapał wspólny język. Nie trzeba było na nowo się go uczyć przy kolejnym filmie – wspominał Andrzej Chyra zmarłego w Wigilię reżysera.
rozwiń zwiń