Polskie Radio
Section05
Krzysztof Krauze

"Mój dług". Kolejna próba zmierzenia się ze wstrząsającą historią

Jak zauważa Ryszard Jaźwiński "Mój dług" powstał niewiele później od "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". – Myślę, że jest to na plus, że powstały dwa filmy poruszające podobną tematykę, ale czyn bohatera jest zupełnie inny, więc można to zestawić, jako dwie zupełnie różne perspektywy, dwie różne historie – ocenia Bartosz Sak, wcielający się w główną rolę w filmie. 
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Jaźwiński Piotr Stramowski długi Krzysztof Krauze Trójka Anna Karczmarczyk

"Mój dług" polską premierą tygodnia. Rozmowa z aktorami

Kto z nas nie pamięta obsypanego nagrodami filmu "Dług" Krzysztofa Krauzego? Wyreżyserowany przez Denisa Delića i Bogusława Joba dramat więzienny "Mój dług" pokazuje głośną historię Sławomira Sikory z innej, jego własnej perspektywy. Z okazji piątkowej premiery obrazu, gośćmi "Trójkowo, filmowo" byli odtwórca głównej roli Bartosz Sak oraz Anna Karczmarczyk, która wcieliła się w rolę jego partnerki Agaty.
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Jaźwiński Piotr Stramowski długi Krzysztof Krauze

Nowe Horyzonty 2017. Ryzykowne "maleńkie odkrycia"

– Jest wiele tytułów oczywistych, zwycięzców festiwali w Cannes czy Berlinie, ale dla mnie najważniejsze są obrazy z pobocznych sekcji mniejszych i większych festiwali, bo ich później w kinie nie zobaczymy – mówił Marcin Pieńkowski, dyrektor artystyczny festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu.
Zobacz więcej na temat:  kino festiwal filmowy Wrocław Nowe Horyzonty Paweł Siwek film polski FILM KULTURA Joanna Kos-Krauze Krzysztof Krauze