X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Kondratiuk wprowadzał w swój świat niczym mag"

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2016 14:27
- Nigdy nie pracowałam z kimś takim. Na planie jego filmów byłam jak zaczarowana, podejmowałam się nawet najbardziej ryzykownych zadań - wspominała zmarłego reżysera Andrzeja Kondratiuka Katarzyna Figura.
Audio
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Pixabay

Katarzyna Figura zagrała u Kondratiuka w rodzinnym tryptyku nakręconej na działce reżysera w Gzowie. Złożyły się na niego filmy: "Cztery pory roku", "Wrzeciono czasu" i "Słoneczny zegar". Aktorka wspominała w Dwójce intymną atmosferę panującą podczas realizacji tych obrazów. - Jedna ze scen we "Wrzecionie czasu" miała odbyć się w czasie burzy. Ponieważ byliśmy na planie tylko we dwoje, ja mówiąc monolog trzymałam jakieś lampy i kable, a Andrzej stał za kamerą i robił efekty specjalne.

To właśnie brak atmosfery wielkiego planu filmowego pomagał, zdaniem Katarzyny Figury, stworzyć Andrzejowi Kondratiukowi niezwykłą relację z aktorami, ale też wpływał też na niespieszny klimat jego dzieł. - Nasza współpraca była rozłożona na kilka lat. Robiliśmy jakieś zdjęcia i potem czekaliśmy na jesień, a potem na wiosnę i tak to się toczyło.

Andrzej Kondratiuk oprócz tryptyku gzowskiego stworzył m.in. takie kultowe filmy jak "Hydrozagadka" i "Wniebowzięci". Reżyser zmarł 22 czerwca 2016 roku. Miał 79 lat.

***

Tytuł audycji: Pożegnania

Przygotowała: Anna Fuksiewicz

Gość: Katarzyna Figura

Data emisji: 31.10.2016

Godzina emisji: 7.40

bch/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie żyje Andrzej Kondratiuk - reżyser "prowincjonalny"

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2016 12:50
- Dokąd płynę? Do kina, do filmu, który jest niepodobny do innych. Nie wiadomo, do jakiej szuflady mnie włożyć - mówił o sobie Andrzej Kondratiuk w wywiadzie dla Czwórki z 2013 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostatnie pożegnanie Andrzeja Kondratiuka. Reżyser spoczął na wojskowych Powązkach

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2016 17:59
Jeden z najbardziej znanych polskich reżyserów, autor m.in. "Hydrozagadki", zmarł tydzień temu w Warszawie. Miał 79 lat. Został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.
rozwiń zwiń