X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Magia winosfery

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2011 05:30
Co kształtuje wizerunek wina? Czy jego smak można odczytać na elewacjach bodegi? Czy wystrój enoteki wpływa na degustację?
Audio

Album Kingi Baumann - "Smak architektury" zawiera opisy ponad sześćdziesięciu winnic Europy. Autorka wnikliwie analizuje europejskie winnice pod kątem ich funkcji, estetyki i konstrukcji.

Jak pisze sama autorka, mottem dla książki mogłoby być zdanie "Wino powstaje w winnicy, ale styl nadaje mu winiarz i architekt…". Kinga Baumann oprowadza w niej czytelników po plantacjach Europy, analizując nowe realizacje i próbując odpowiedzieć na następujące pytania: Co kształtuje wizerunek wina? Czy jego smak można odczytać na elewacjach bodegi? Czy wystrój enoteki wpływa na degustację? Książka składa hołd kulturze wina i jej estetycznej oprawie.

/

 Kinga Baumann jest absolwentką Wydziału Architektury FH w Kolonii. Od roku 1993 członkini niemieckiej Izby Architektów AKNRW. Jej eseje publikowane były między innymi w "Architekturze & Biznesie", "Archivolcie", "Magazynie Budowlanym", "Muratorze", "Werandzie" i "Elle Decoration".  Z autorką w "Europejskim Magazynie Kulturalnym" rozmawiała Katarzyna Fortuna.

- Architektura winnic to połączenie funkcji przemysłowej, rekreacyjnej i kulturowej. Bodega to nie tylko miejsce, gdzie produkuje się wino, ale znajdują się tam też galerie, muzea, ośrodki Spa. W języku polskim takie miejsca określa się czasem jako "winosfera", ale nie weszło ono wciąż do powszechnego obiegu  – mówiła autorka.

Autorka nie tylko przedstawia winnice, ale też dzieli się wrażeniami z podroży. Zainteresują one wielbicieli architektury, koneserów win i smakoszy życia. Aneks w postaci przewodnika zawiera informacje przydatne dla wszystkich tych, którzy zechcieliby wybrać się na wędrówkę w poszukiwaniu nietuzinkowych widoków i doznań.

/
Aby wysłuchać całej  rozmowy, kliknij ikonę dźwięku "Wino kultura i śpiew" w boksie Posłuchaj po prawej stronie.
(Lm)
Zobacz więcej na temat: boks elle Europa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zaginione nuty Mozarta

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2009 12:53
Muzykolodzy odryli nieznane dzieła W.A. Mozarta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Im starsze tym… gorsze!

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2011 08:00
Większość win nie nadaje się do długiego leżakowania. Odpowiednio przechowywane, swoje walory zachowują przez co najwyżej cztery lata – mówi ekspert, sommelier.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najstarsza na świecie wytwórnia wina

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2011 19:35
Pochodzi sprzed ponad 6 tysięcy lat, a odkryto ją w jaskini w górach Armenii.
rozwiń zwiń