Elektryzujący fortepian Daniila Trifonova

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2021 14:40
Bohaterem audycji był Daniil Trifonov - jeden z najbardziej utalentowanych i elektryzujących pianistów młodego pokolenia, którego błyskotliwa, światowa kariera zaczęła się w październiku 2010 r. od III nagrody na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Warszawie. 
Daniil Trifonov
Daniil TrifonovFoto: PAP/EPA

Po 10 latach od swego sukcesu Trifonov miał dzisiaj wystąpić w Filharmonii Narodowej. Niestety, jak wiele innych koncertów w tym czasie, i ten został odwołany z powodu zagrożenia epidemicznego.

Program spotkania wypełniły więc Chopinowskie interpretacje Daniiła Trifonova, zarejestrowane podczas pokonkursowych występów rosyjskiego pianisty w Polsce, m.in Sonata b-moll op. 35, którą artysta zaprezentował na recitalu w Katowicach 29 marca 2018.

***

Tytuł audycji: Chopin osobisty 

Prowadziła: Róża Światczyńska

Data emisji: 17.01.2020

Godzina emisji: 16.00

Czytaj także

Feliks Nowowiejski – kompozytor hymnu numer dwa

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 05:45
75 lat temu, 18 stycznia 1946 zmarł wybitny polski kompozytor, dyrygent, organista i pedagog Feliks Nowowiejski. W powszechnej pamięci kojarzony jest głównie z autorstwem muzyki do wiersza Marii Konopnickiej - "Rota", uznawanego za nieoficjalny "drugi hymn Polski".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Nagy: nadrzędną wartością jest radość tworzenia muzyki

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2021 12:00
- Myślę, że jeśli utwory są dobrze skomponowane, to dają uczniowi tę przyjemność z obcowania z instrumentem i muzyką. Jeśli są chętnie wykonywane przez młodych gitarzystów czy muzyków, to znaczy, że jest to dobra literatura - opowiadał w Dwójce Michał Nagy - gitarzysta, pedagog i wykładowca Akademii Muzycznej w Krakowie.
rozwiń zwiń