X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Teatralne wrażenia Czesława Miłosza

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2011 20:00
Audycja z udziałem historyka teatru, redaktora naczelnego kwartalnika "Pamiętnik Teatralny", autora książek o teatrze profesora Edwarda Krasińskiego.
Audio

"Esencja teatru ma to do siebie, że wymyka się opisowi, nie lubi opisu" - twierdził Czesław Miłosz, który jednak kilkakrotnie podjął się tego zadania. Sugestywnie i wzruszająco opisał wystawioną w czasie okupacji w Henrykowie pod Warszawą "Pastorałkę" w reżyserii Leona Schillera. Przedstawienie to w wykonaniu amatorów odbyło się w klasztorze, w którym po burzliwym i tragicznym epizodzie życia osobistego, znalazła schronienie aktorka Stanisława Umińska. To z jej inspiracji zespół złożony z  dziewcząt "upadłych" wystąpił w tym porażającym prawdą konspiracyjnym spektaklu.

Miłosz opisał też swoje wrażenia po obejrzeniu szopki w czasach studenckich, w której sparodiowano jego osobę. Pozostały też wypowiedzi oraz sądy Miłosza na temat sztuk i słuchowisk realizowanych przez Tadeusza Byrskiego i Witolda Hulewicza w rozgłośni radiowej w Wilnie, wspomnienia dotyczące współpracy w Tajnej Radzie Teatralnej między innymi z Marią i Edmundem Wiercińskimi. Pozostały jego wspomnienia z pracy nad przekładem sztuk Szekspira: "Jak wam się podoba" i "Otello". Zachował się także "Prolog na otwarcie Teatru Narodowego".

Wybrane fragmenty teatralnych tekstów Czesława Miłosza przeczyta Jarosław Gajewski.

Audycję przygotowała Iwona Malinowska.

22 grudnia (czwartek), godz. 14:30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Miłosz złapany w sieci

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2011 15:34
Projekt "Po prostu Miłosz", to m. in. nowa platforma wymiany myśli, która biorąc na warsztat dziedzictwo po Czesławie Miłoszu, wykorzystuje nowoczesne technologie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Literacki Nobel 1981

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2011 14:42
O nagrodzie dla Miłosza będzie mówił jego biograf Andrzej Franaszek. "Zakładka literacka" w niedzielę, 18 grudnia, o 22.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kronika Feliksa Topolskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2011 11:09
Wystawa w Muzeum Narodowym we Wrocławiu i nowa galeria w Muzeum Narodowym w Poznaniu a także rozmowa o Miłoszu.
rozwiń zwiń