Miłosz złapany w sieci

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2011 15:34
Projekt "Po prostu Miłosz", to m. in. nowa platforma wymiany myśli, która biorąc na warsztat dziedzictwo po Czesławie Miłoszu, wykorzystuje nowoczesne technologie.
Audio

- Autorki projektu, czyli Tusia Dąbrowska i Clara Ines Schuhmacher mieszkają w nowym Jorku, a poznały się na zajęciach oferowanych przez wydział Performancu. Zbliżył je do siebie wiersz Miłosza. Efektem jest właśnie ta impreza – opowiada Judyta Nekanda-Trepka, koordynatorka wydarzenia.

Paniom zależy na tym, by odbrązowić postać Czesława Miłosza, pokazać jego codzienne problemy a także skoncentrować się na postaci jego żony. W sobotę więc w Klubie Sen Pszczoły na warszawskiej Pradze, w ramach premiery projektu, staną m. in. przeróżne instalacje artystyczne, a długofalowym efektem akcji ma być interaktywna platforma wymiany myśli, zainspirowanych twórczością Miłosza, w sieci. Przypominać ma grę w skojarzenia.

- Każda kolejna osoba, która wejdzie na tą platformę, będzie mogła poprzez wiersz, albo na przykład wideo, odpowiedzieć na to, co tam zobaczy – tłumaczy Nekanda-Trepka.

Więcej na ten temat dowiesz się, słuchając całej audycji "Stacja Kultura".

(kd)

 

Czytaj także

Zobacz dom Czesława Miłosza!

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2011 10:00
Z okazji setnej rocznicy urodzin poety zapraszamy na wyjątkową podróż do jego krakowskiego mieszkania.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Podróż po Warszawie śladami Czesława Miłosza

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2011 17:25
O Warszawie, jaką zapamiętał i opisał Miłosz, a także o tym, jak poeta przetworzył w wierszach obraz miasta, dyskutują uczestnicy otwartej w czwartek sesji "Warszawa Miłosza".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sorbona dyskutuje o Czesławie Miłoszu

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2011 07:04
Na paryskiej Sorbonie rozpoczyna się konferencja "Miłosz, dialogue des cultures" ("Miłosz, dialog kultur"), która zgromadzi znawców twórczości noblisty z Polski, Francji, USA, Litwy oraz Belgii.
rozwiń zwiń