Klawisze i smyczki. "Śmierć i dziewczyna" na żywo

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2016 15:50
Zapraszamy na transmisję koncertu kameralnego, który zabrzmi w ramach 12. Międzynarodowego Festiwalu "Chopin i jego Europa".
Belcea Quartet powstał w Royal College of Music w Londynie, charakteryzuje się dynamicznym i swobodnym stylem interpretacyjnym
Belcea Quartet powstał w Royal College of Music w Londynie, charakteryzuje się dynamicznym i swobodnym stylem interpretacyjnymFoto: Evy Ottermans/materiały prasowe

Plan transmisji
Rana 1200.jpg
"Chopin i jego Europa" na antenie Dwójki

Na scenie Filharmonii Narodowej wystąpi austriacki pianista Till Fellner, który od 1993 r., gdy zajął I miejsce na konkursie Clary Haskil, występował z czołowymi orkiestrami, dyrygentami i w najważniejszych salach koncertowych w Europie, Stanach Zjednoczonych, Japonii oraz koncertował na wielu festiwalach.

Obok niego pojawi się zespół Belcea Quartet, założony w Royal College of Music w Londynie w 1994 r. W skład grupy wchodzą rumuńska skrzypaczka Corina Belcea, polski altowiolista Krzysztof Chorzelski oraz dwóch muzyków francuskich – Axel Schacher (skrzypce) and Antoine Lederlin (wiolonczela). Kwartet z siedzibą w Wielkiej Brytanii charakteryzuje się dynamicznym i swobodnym stylem interpretacyjnym i łączy różnorodne wpływy, znajdujące odzwierciedlenie w repertuarze zespołu.

W przerwie transmisji z Krzysztofem Chorzelskim, altowiolistą zespołu Belcea Quartet, porozmawia Andrzej Zieliński.

Program:

Franciszek Schubert Kwartet smyczkowy d-moll "Śmierć i dziewczyna" D. 810

Johannes Brahms Kwintet fortepianowy f-moll op. 34

Wyk. Till Fellner (fortepian) i zespół Belcea Quartet

***

Na transmisję w "Letnim Festiwalu Muzycznym" w sobotę (20.08) w godz. 17.00-19.15 zaprasza Róża Światczyńska.

materiały organizatora/mc/gs

Czytaj także

"Chopin i jego Europa" na antenie Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2016 14:00
"Z ziemi włoskiej do Polski – od Mozarta do Belliniego" to hasło festiwalu, który odbędzie w Warszawie w dniach 15-30 sierpnia. Program 2 PR będzie na miejscu!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Fabio Biondi: nie ma kryzysu w muzyce klasycznej

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2016 12:22
Włoski skrzypek i dyrygent gości wraz z Europa Galante na festiwalu Chopin i jego Europa. W Dwójce mówił m.in. o tym, że Polska jest obecnie najlepszym miejscem w Europie dla muzyki klasycznej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nelson Goerner i "Wariacje" nastoletniego Chopina

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2016 12:56
Znakomity argentyński pianista zaprezentował w Filharmonii Narodowej wczesne kompozycje Fryderyka Chopina. - Jest w nich mnóstwo wyobraźni i pomysłów - podkreślał w rozmowie z Dwójką.
rozwiń zwiń