X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Ta muzyka to krew dla ciała francuskiej kultury"

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2017 14:36
- Wybraliśmy te utwory dlatego, że to część naszego francuskiego dziedzictwa muzycznego, rzadko wykonywana poza granicami Francji - o swoim koncercie na festiwalu "Muzyka w Raju" mówili w Dwójce muzycy zespołu Nevermind.
Audio
  • Zespół Nevermind o swoim występie na festiwalu Muzyka w Raju (Letni festiwal muzyczny/Dwójka)
Zespół Nevermind: Louis Creach, Anna Besson, Robin Pharo i Jean Rondeau
Zespół Nevermind: Louis Creac'h, Anna Besson, Robin Pharo i Jean RondeauFoto: Llann Wé²/wikimedia/CC BY 4.0

Francuski kwartet zaprezentował w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Marcina w Gościkowie (dawniej Paradyż) program zatytułowany "Rozbłyski wielkiego wieku". Złożyły się na niego dzieła czołowych kompozytorów z czasów króla Ludwika XIV. - Zauważamy, że poza Francją muzyka Couperina czy Rameau nie jest rozumiana. Nawet w Belgii, bliskiej Francji kulturowo, Rameau nie jest uznawany za czołowego kompozytora, podczas gdy u nas uznaje się go za wybitnego twórcę. Chcemy podzielić się z polską publicznością naszym podziwem dla artystów takich jak właśnie Couperin i Marais - wyjaśniał klawesynista Jean Rondeau.

Muzycy zespołu Nevermind podkreślili, że formuła festiwalu "Muzyka w Raju" pozwala zespołom zaprezentować się od innej strony, niż na co dzień. - Mamy swobodę w doborze utworów, możemy wybierać kompozycje mało znane, oryginalne - mówił Jean Rondeau. - Przeważnie organizatorzy oczekują różnorodności programowej, a tymczasem tutaj mogliśmy zagrać koncert złożony tylko z kwartetów Telemanna.

W rozmowie z Klaudią Baranowską artyści mówili o zbliżających się wyzwaniach, wśród których jest włączenie do repertuaru Nevermind muzyki współczesnej.  Opowiedzieli też o swojej bogatej muzycznej działalności poza zespołem.

***

Rozmawiał: Klaudia Baranowska

Gość: Louis Creac'h, Anna Besson, Robin Pharo i Jean Rondeau (Nevermind)

Data emisji: 20.08.2017

Godzina emisji: 22.33

Materiał wyemitowano w audycji "Letni festiwal muzyczny".

bch/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Vincent Dumestre: naukę muzyki zacznij, rysując instrument

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2017 10:00
- Na początek prosimy dzieci o zbudowanie instrumentów. Wycinają je z papieru, kleją, malują - opowiadał o "L’ecole harmonique" Vincent Dumestre, czołowy francuski wykonawca baroku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lionel Meunier: Herreweghe zmienił moje życie

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2016 12:00
- Do 18. roku życia nie znosiłem muzyki wokalnej - zdradził Lionel Meunier, szef znakomitego zespołu wokalnego Vox Luminis. Co się zdarzyło potem?
rozwiń zwiń