"Chopin i jego Europa". Klasyka na dęte instrumenty

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2017 18:57
Zapraszamy na transmisję koncertu, podczas którego zabrzmią dzieła Hadyna, Mozarta i Kurpińskiego min. na róg i klarnet. Muzyków poprowadzi Kenneth Montgomery.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: pixabay/domena publiczna

fortepian 1200.jpg
"Chopin i jego Europa" na antenie Dwójki

Program:

Joseph Haydn Koncert wiolonczelowy D-dur nr 2; Wolfgang Amadeus Mozart Koncert na róg Es-dur; Karol Kurpiński Koncert klarnetowy B-dur; Józef Władysław Krogulski  Koncert fortepianowy E-dur

Wyk. Howard Shelley (fortepian historyczny), Albert Bruggen (wiolonczela), Eric Hoeprich (klarnet), Teunis van der Zwart (róg), David Staff (trąbka), Orkiestra XVIII Wieku, Kenneth Montgomery (dyrygent)

W przerwie koncertu posłuchamy rozmowy Macieja Gołębiowskiego z dyrygentem Howardem Shelley’em. Z solistami Erikiem Hoeprichem, Teunisem van der Zwartem i Davidem Staffem porozmawia Monika Zając.

(Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego)

***

Na transmisję w "Letnim festiwalu muzycznym" w sobotę (26.08) w godz. 17.00-20.00 zaprasza Róża Światczyńska.

bch/jp

Czytaj także

"Muzyka w stanie czystym". Ulubieni pianiści Vadyma Kholodenki

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2017 12:00
- Podziwiam właściwie wszystkich wybitnych pianistów z przeszłości, ale mam kilku ulubieńców, których nagrań słucham regularnie - przyznał w Dwójce znakomity ukraiński muzyk, gość tegorocznego festiwalu "Chopin i jego Europa".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Staier: te sonaty to symbol wielkości Brahmsa

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2017 14:59
- Kompozytor przed ich napisaniem kilkukrotnie zarzekał się, że przechodzi na emeryturę. Mówił, że komponowanie sprawia mu zbyt wiele wysiłku - o utworach, które zabrzmiały podczas koncertu na festiwalu "Chopin i jego Europa", opowiadał pianista Andreas Staier.
rozwiń zwiń