X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Agata Sapiecha i 26. Międzynarodowa Letnia Akademia Muzyki Dawnej

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 16:34
- Przy okazji Letniej Akademii Muzyki Dawnej Warszawa stała się ośrodkiem skupiającym ludzi poszukujących wiary i rozumu, dzięki czemu można przekazać prawdziwe wartości uczuć, które ludzi porywają - opowiadała Agata Sapiecha, dyrektor artystyczna Międzynarodowej Letniej Akademii Muzyki Dawnej.
Audio
  • Rozmowa z Simonem Standage o Międzynarodowej Letniej Akademii Muzyki Dawnej
  • Rozmowa z Agatą Sapiechą - dyrektor Międzynarodowej Letniej Akademii Muzyki Dawnej
Na pierwszym planie Agata Sapiecha, założycielka Międzynarodowej Letniej Akademia Muzyki Dawnej
Na pierwszym planie Agata Sapiecha, założycielka Międzynarodowej Letniej Akademia Muzyki DawnejFoto: Grzegorz Śledź/PR2

XXVI Letnia Akademia Muzyki Dawnej odbywa się w dniach 7-14 lipca 2019 roku pod hasłem "Concert Spirituel w Warszawie – Dziedzictwo Concert Spirituel". Tytuł ten odnosi się bezpośrednio do najwspanialszego dziedzictwa osiemnastowiecznej Concert Spirituel w dziedzinie kompozycji i świadomego, mistrzowskiego wykonawstwa dzieł. Na koncercie w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego (7.07) zabrzmiały utwory Auberta, Clérambaulta, Leclaira, Buffardina i Moureta.

"Tegoroczna odsłona Letniej Akademii wprowadza nowy sposób realizacji założeń programowych. Dla zapewnienia wzbogacania zespołu – Orkiestry MLAMD o spełniających w pełni wymagania młodych artystów, głównymi zajęciami grupowymi będą warsztaty orkiestrowe przygotowujące finałowy koncert wykonywany wspólnie przez mistrzów i najzdolniejszych uczniów, wyłanianych do projektu drogą konkursową" - głoszą organizatorzy.

Koncert finałowy odbędzie się 14 lipca w Oranżerii Zespołu Pałacowo-Parkowego w Wilanowie, podczas którego zaprezentowane będzie wspólne dzieło J-B. Lully'ego i Moliera – komediobalet Mieszczanin szlachcicem w choreografii oryginalnej oraz autorstwa Annabelle Blanc i Zuzanny Grzegorowskiej.

Zachęcamy do wysłuchania rozmowy z Agatą Sapiechą, w której opowiada m.in. o swojej pracy pedagogicznej oraz idei przyświecającej Letniej Akademii Muzycznej.

Zapraszamy również do wysłuchania wywiadu z dyrygentem i skrzypkiem Simonem Standage'em.

***

Tytuł audycji: Letni festiwal muzyczny

Goście: Agata Sapiecha (dyrektor artystyczna Międzynarodowej Letniej Akademii Muzyki Dawnej) oraz Simon Standage (dyrygent, skrzypek)

Prowadził: Krzysztof Dziuba

Data emisji: 7.07.2019

Godzina emisji: 19.00


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pino de Vittorio: to było najważniejsze spotkanie w moim życiu

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 15:01
- Muzyką zająłem się poważnie po wysłuchaniu płyty zespołu Nova compania de cante populare Roberta de Simone, a potem, jako fan zespołu, jeździłem na ich koncerty po całych Włoszech. To było dla mnie jak sen, nigdy nawet w najśmielszych marzeniach nie sądziłem, że mógłbym być częścią tej grupy - mówił w Dwójce słynny włoski śpiewak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewa Obniska: muzyka dawna jest moją duchową ojczyzną

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 19:12
- Zawsze fascynowała mnie dawna historia, dawna literatura i dawne malarstwo. Kiedy więc zaczynałam pracę w radiu pomyślałam o muzyce dawnej właśnie, bo jej w tym wszystkim, co mnie otaczało najbardziej brakowało. I tak zaczęła się moja wielka przygoda – mówiła w Dwójce wybitna muzykolog.
rozwiń zwiń