X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Straszny dwór" na instrumentach historycznych

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019 16:49
W audycji "Letni Festiwal Muzyczny" zapraszamy na transmisję z festiwalu "Chopin i jego Europa". Muzycy zaprezentują dzieło w kompletnej wersji i na instrumentach historycznych.
Scena z przedstawienia Straszny dwór Stanisława Moniuszki w wykonaniu uczennic żeńskiego Prywatnego Gimnazjum Jadwigi Taczanowskiej, czasy przedwojenne
Scena z przedstawienia "Straszny dwór" Stanisława Moniuszki w wykonaniu uczennic żeńskiego Prywatnego Gimnazjum Jadwigi Taczanowskiej, czasy przedwojenne Foto: Ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego

Opera Stanisława Moniuszki, skomponowana w latach 1861-1864, ma wyraźne cechy patriotyczne, dlatego była jednocześnie popularna wśród polskiej publiczności i zakazana przez władze rosyjskie. Dzieło uważane za najlepszą operę Moniuszki dziś jest jedną z najczęściej wystawianych oper w Polsce.

Program: Stanisław Moniuszko Straszny Dwór

Wykonanie: Edyta Piasecka – sopran, Monika Ledzion-Porczyńska – mezzosopran, Arnold Rutkowski – tenor, Mariusz Godlewski – baryton, Małgorzata Walewska – mezzosopran, Tomasz Konieczny – bas-baryton, Rafał Siwek – bas, Karol Kozłowski – tenor, Marcin Bronikowski – baryton, Joanna Krasuska-Motulewicz – mezzosopran, Paweł Cichoński – tenor, Oksana Gołambowska – alt, Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej (kier. Violetta Bielecka), Orkiestra XVIII Wieku, dyr. Grzegorz Nowak

Festiwal Chopin i jego Europa - transmisja ze Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego (transmisja od godz. 19.00).

W przerwie zapraszamy na rozmowę z dyrygentem Grzegorzem Nowakiem (autor: Maciej Łukasz Gołębiowski), a także rozmowę z solistami (autor: Anna Skulska).

***

Na "Letni Festiwal Muzyczny" w niedzielę (25.08) w godz. 19.00-22.15 zaprasza Magdalena Łoś.

am/bch

Zobacz więcej na temat: Stanisław Moniuszko opera
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Moniuszko i opera europejska

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 14:42
O związkach utworów scenicznych Moniuszki z europejską twórczością operową opowiadał prof. Ryszard Daniel Golianek z Instytutu Muzykologii UAM w Poznaniu. 
rozwiń zwiń