Koncert laureatów Konkursu Chopinowskiego

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 21:13
W audycji transmitujemy występ laureatów zmagań I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych.
zdj. ilustracynje
zdj. ilustracynjeFoto: PR

GRZEDZINSKI_Tomasz Ritter_1200.jpg
Tomasz Ritter zwycięzcą I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych

W czwartek (13.09) ogłoszono wyniki zmagań. Jury przyznało pianistom trzy nagrody i dwa wyróżnienia. Zwycięzca został Tomasz Ritter (Polska). II nagrodę zdobyli ex aequo Naruhiko Kawaguchi (Japonia) i Aleksandra Świgut (Polska). III nagroda trafiła do Krzysztofa Książka (Polska).

Z wyróżnieniem rywalizację zakończyli Dmitry Ablogin (Rosja) i Antoine de Grolée (Francja). Nagrodę za najlepsze wykonanie mazurków, ufundowaną przez Polskie Radio, otrzymał natomiast Krzysztof Książek (Polska).

Koncert laureatów I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych odbędzie się w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej w Warszawie.

***

Na "Letni Festiwal Muzyczny" w piątek (14.09) w godz. 19.00-22.30 zapraszają Róża Światczyńska i Andrzej Sułek.

mko/pg

Czytaj także

Konkurs Chopinowski. Instrumenty historyczne i ponowoczesność na początek II etapu

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2018 16:23
- Mieliśmy dzisiaj przykład ponowoczesnego podejścia zwłaszcza do polonezów, ale też do mazurków. Coś w rodzaju remiksu tej muzyki; nutki są te same, ale pojawiły się zupełnie inne koncepcje i interpretacje - mówił po pierwszym dniu II etapu przesłuchań Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych Kacper Miklaszewski.
rozwiń zwiń