X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dzienniki stanu wojennego Małgorzaty Niezabitowskiej

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2016 10:00
- Nigdy nie chciałam komentować, ale pokazywać prawdę, opisywać - podkreślała Małgorzata Niezabitowska w audycji poświęconej jej książce "W twoim kraju wojna".
Audio
  • Z Małgorzatą Niezabitowską o jej książce "W twoim kraju wojna" rozmawia Jerzy Kisielewski (Rozmowy Jerzego Kisielewskiego/Dwójka)
Małgorzata Niezabitowska
Małgorzata NiezabitowskaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

W skład tej książki wchodzą m.in. dwa dzienniki pisane przez Małgorzatę Niezabitowską w czasie stanu wojennego. Pierwszy z nich tworzony był - w głębokim kamuflażu ("nawet zmieniłam się w mężczyznę") - dla czytelnika zagranicznego, stąd posiada szerokie tło obyczajowo-społeczne. - Czytając to po 35 latach, nagle sobie uświadomiłam, że jest w tym wielka wartość. Wyrosły nowe pokolenia, które niewiele już o tych czasach wiedzą, a w szkole uczy się o stanie wojennym marginalnie - mówiła autorka tych zapisków.

Z jakich jeszcze części składa się książka "W twoim kraju wojna"? Jaka dramatyczna historia stoi za jej tytułem? Małgorzata Niezabitowska wspomina również w audycji przyjaźnie, "które były fundamentem naszej egzystencji, ale także naszego oporu", czy opisuje konspiracyjną akcję wykonania najbardziej oczekiwanego wówczas zdjęcia internowanego Lecha Wałęsy.

Małgorzata Niezabitowska Nigdy nie chciałam komentować, ale pokazywać prawdę i opisywać. Gdy przyszłam do domu, po pierwszej rozmowie z premierem Mazowieckim, całą ją zapisałam. Później wiele razy pisałam w trakcie Rady Ministrów, różne rzeczy, również te poza protokołem.

***

Tytuł audycji: Rozmowy Jerzego Kisielewskiego

Prowadzi: Jerzy Kisielewski

Gość: Małgorzta Niezabitowska (dziennikarka, reporterka, rzeczniczka prasowa rządu Tadeusza Mazowieckiego) 

Data emisji: 29.10.2016

Godzina emisji: 16.00

jp/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mirosław Chojecki o ludziach paryskiej "Kultury"

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2016 17:35
Gościem "Rozmów Jerzego Kisielewskiego" był autor książki o twórcach legendarnego emigracyjnego pisma.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiesław Ochman. Inżynier, który stał się tenorem

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2016 18:00
- Poszedłem do opery i pomyślałem, że pośpiewam rok i wrócę do przemysłu, zrobię doktorat – tak o swoich występach w młodości mówił słynny tenor Wiesław Ochman.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agata Tuszyńska bada fenomen "jamnikolubstwa"

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2016 21:00
Gościem Jerzego Kisielewskiego była prozaiczka, poetka i reportażystka, która opowiadała o swej najnowszej książce "Jamnikarium".
rozwiń zwiń