NOSPR w Dwójce: Romberg, Runswick, Haydn & Broubeck

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 09:00
W kolejnej odsłonie cyklu kameralnych koncertów Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia słuchaliśmy m.in. Sonaty Es-dur Bernharda Romberga - niemieckiego wiolonczelisty i kompozytora. Jednego z najwybitniejszych wiolonczelistów swojej epoki, który razem z Beethovenem był uczniem Christiana Gottloba Neefe'a.
Koncerty w porze lunchu. Dwójka w NSPR - NOSPR w Dwójce
Koncerty w porze lunchu. Dwójka w NSPR - NOSPR w DwójceFoto: pr

NOSPR_Lawrence Foster_concert1_ fot. Grzegorz Mart.jpg
Koncerty w porze lunchu. Dwójka w NOSPR – NOSPR w Dwójce

Program:

Bernhard Romberg Sonata Es-dur op. 43 nr 1 (oprac. na wiolonczelę i kontrabas), Daryl Runswick Suite and Low na 4 kontrabasy, Joseph Haydn Trio smyczkowe op.53 nr 1 G-dur, Dave Broubeck Blue Rondo à la Turk

Wykonawcy

Natalia Kurzac-Kotula – wiolonczela, Jan Kotula – kontrabas, Aleksander Mazanek – kontrabas, Łukasz Bebłot – kontrabas, Marek Romanowski – kontrabas, Lucyna Fiedukiewicz – skrzypce, Agnieszka Podłucka – altówka, Anna Tumidajska – wiolonczela, Piotr Kopiński – fortepian, Agnieszka Kopińska – fortepian, Michał Żymełka – perkusja

***

Na "Koncerty w porze lunchu. Dwójka w NOSPR - NOSPR w Dwójce" w poniedziałek (21.12) w godz. 13.00-15.00 zapraszał Andrzej Sułek.

Zobacz więcej na temat: NOSPR koncert muzyka klasyczna

Czytaj także

Alexander Kniazev: wiolonczeliści powinni poświęcać Prokofiewowi więcej uwagi

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 15:12
Sam nie występuję z tym utworem często, ale kiedy to robię, wciąż zadaję sobie pytanie, dlaczego tak rzadko! Wiolonczeliści powinni nie ograniczać się tylko do oklepanych koncertów Dworzaka, Schumanna, Saint-Saensa czy wariacji Rokoko Czajkowskiego! - mówił artysta, który w Katowicach wykonał Symfonię koncertującą e-moll na wiolonczelę i orkiestrę. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Górecki in memoriam" - koncert Chóru Polskiego Radia [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2020 21:58
W 10. rocznicę śmierci Henryka Mikołaja Góreckiego wysłuchaliśmy koncertu, poświęconego pamięci tego niezwykłego kompozytora, w wykonaniu Chóru Polskiego Radia pod kierunkiem Marii Piotrowskiej-Bogaleckiej.
rozwiń zwiń