X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wspominamy Magdalenę Abakanowicz

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 09:00
– Na powstanie jakiegoś obiektu składa się całe życie doświadczeń, świat wyobrażony, wiele pytań, które człowiek sobie zadaje i na które szuka odpowiedzi – tak o swojej sztuce w "Notatniku Dwójki” w 2013 roku mówiła Magdalena Abakanowicz. Artystka zmarła w wieku 86 lat. Wspominać ją będziemy na naszej antenie o godz. 15.00.
Audio
  • O retrospektywie Magdaleny Abakanowicz opowiada kurator wystawy Mariusz Knorowski z Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku (Audycja Aleksandry Łapkiewicz z 2013 roku)
Magdalena Abakanowicz
Magdalena AbakanowiczFoto: PAP/Andrzej Rybczyński

W archiwalnej audycji z 2013 roku odwiedziliśmy retrospektywną wystawę prac Magdaleny Abakanowicz Orońsku. Na wystawie można było zobaczyć wiele prac ikonicznych, z lat 70., zaliczanych do wczesnego okresu twórczości artystki powstałych tuż po Abakanach, np. "Słupy" z kolekcji Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Wśród najnowszych prac Magdaleny Abakanowicz można było obejrzeć rzeźbę "Przyjaciele" z Muzeum Narodowego w Krakowie. Retrospektywa obejmowała też prace, które powstały w Orońsku w ramach cyklu "Gry wojenne", które artystka stworzyła w 1995 roku.

***

Na audycję wspomnieniową o Magdalenie Abakanowicz zapraszamy w piątek (21.04) w godz. 15.15-15.45.

Zobacz więcej na temat: Magdalena Abakanowicz wystawa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

KwieKulik: kilkadziesiąt lat robienia kroku w przepaść

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2013 07:30
- Wiadomo, że robiło się krok w przepaść, krok poza establishment, krok poza związek artystów plastyków popierany przez partię, robiło się krok poza komercję światową - opowiadał Przemysław Kwiek w Dwójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niekończąca się historia dawnych fotografii

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2013 17:00
Z domowych zasobów prosto na wystawy. O trudach archiwizowania starych zdjęć mówiły założycielki Fundacji Archeologii Fotografii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bioart – sztuka poza człowiekiem

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2013 20:30
Rozmowę z filozofem Wolfgangiem Welschem oraz Michałem Brzezińskim – artystą tworzącym sztukę wpisującą się w nurt bioartu – przeprowadziła Barbara Schabowska.
rozwiń zwiń