X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Warszawskie wędrówki Marka Nowakowskiego

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 15:00
- Poznaliśmy się na studiach, spotykaliśmy w Śródmieściu. Marek zabierał mnie do kawiarni "Pod Kurantem" na Wilczej, do "Stylowej". Lubił spacerować, więc odwiedziliśmy wiele barów, które później opisał. Większość z nich już nie istnieje - mówiła Jolanta Nowakowska, żona pisarza.
Audio
Marek Nowakowski
Marek NowakowskiFoto: PAP/Andrzej Hrechorowicz

Marek Nowakowski, mistrz małej formy literackiej, był jednym z najznakomitszych portrecistów Warszawy, zarówno centrum, jak peryferii, i to przez półwiecze bardzo wielkich zmian w stolicy. Jego "Powidoków drugich" mogą Państwo słuchać teraz na antenie Dwójki w cyklu "Książka do słuchania". W audycji odbyliśmy spacer po Warszawie z żoną pisarza Jolantą Nowakowską.

- Ulubionym miejscem Marka była "Polonia", którą wielokrotnie barwnie opisał. W jej pobliżu na Poznańskiej, Żurawiej i Wspólnej było sporo małych kawiarenek, które często odwiedzał. Zaglądał też do "Dzika" na rogu Nowogrodzkiej i Poznańskiej. Bardzo też uważnie obserwował zmiany, jakie zachodziły na mieście i wściekał się na pseudonowoczesność, która wciskała się wszędzie bez żadnego pomysłu - powiedziała Jolanta Nowakowska.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. Podczas spaceru śladami Marka Nowakowskiego towarzyszył nam, dzięki zachowanym w archiwum Polskiego Radia opowieściom, sam pisarz.

***

Przygotowała: Katarzyna Hagmajer-Kwiatek

Gość: Jolanta Nowakowska (żona pisarza)

Data emisji: 4.01.2019

Godzina emisji: 14.45

mko/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Sołtys i The best of Marek Nowakowski

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 21:08
- Te opowiadania pochodzą z różnych okresów życia i z różnych tomów. Wybór nie był łatwy, ale według wydawcy to najlepsza i najbardziej nośna proza - powiedziała Jolanta Nowakowska o nowym wyborze opowiadań swojego męża, zmarłego przed czterema laty Marka Nowakowskiego
rozwiń zwiń