Nieco inne spojrzenie na instrumenty smyczkowe

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2022 10:00
Smyczki, na których grać można inaczej - inaczej niż na Konkursie im. Henryka Wieniawskiego - to hasło "Nowej Strefy", na którą gorąco zapraszam.
Program 2 Polskiego Radia zaprasza na transmisje i obszerne relacje z 16. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego
Program 2 Polskiego Radia zaprasza na transmisje i obszerne relacje z 16. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka WieniawskiegoFoto: Shutterstock/senticus

Podczas audycji celebrowaliśmy 70. urodziny Kaiji Saariaho, słuchając nowej płyty z jej wiolonczelowo-elektroniczną muzyką w wykonaniu Joanny Gutowskiej, oraz altówkowo-elektronicznych szelesto-szmerów w wykonaniu Garth Knox.

Były też muzyczne promyki światła z Italii za sprawą muzyki Niccolo Castiglioniego, który gdyby żył obchodziłby w tym roku 90. urodziny.

Wybraliśmy się też w krainę dźwięków-cudów (i to jakich!) w wykonaniu norweskiego duetu Kari Ronnekleive/Ole-Henrik Moe.

Wszystko to w niedzielę od północy, a dla rannych ptaszków w podkaście na naszej stronie.

"Nowa strefa" - bardzo zapraszam!

Pozdrawiam

Ewa Szczecińska

Posłuchaj
119:55 2022_10_16 00-00-10_PR2_Nowa_strefa.mp3 Nieco inne spojrzenie na instrumenty smyczkowe (Nowa strefa/Dwójka)

 

***

Oto jak autorka audycji pisze o sobie i swoich radiowych programach:

Ciekawych zapraszam do wspólnego słuchania i odkrywania dawnych oraz nowych dźwiękowych konstelacji powstających tu i na drugim końcu świata też.

Muzyka to dźwięki ułożone w najrozmaitszych konstelacjach: kreacja naszych wyobrażeń o świecie, wszechświecie, naturze i nas samych. By zgłębić jej moc - życia z pewnością nie starczy. Ale ciągle coś pcha by szukać: w czasie i w przestrzeni; w wiekach średnich, wczoraj i dziś; na fortepianie, koto, drumli i syntezatorze...

***

Tytuł audycji: Nowa strefa

Prowadziła: Ewa Szczecińska

Data emisji: 16.10.2022

Godzina emisji: 00.00

mg

Czytaj także

Grają jak z nut!

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2015 11:00
Czy można dobrze grać na perkusji albo wiolonczeli mając zaledwie kilka lat? Nasi goście udowodnią, że mogliby zawstydzić niejednego dorosłego muzyka!
rozwiń zwiń