Szymanowski z winyla i szwedzki jazz z kompaktu

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2017 17:45
W audycji "Wieczór płytowy" słuchaliśmy "Stabat Mater" z oryginalnej płyty winylowej Polskich Nagrań z 1964 roku oraz klasycznego albumu tria EST.
Audio
  • Szymanowski z winyla i szwedzki jazz z kompaktu (Wieczór płytowy/Dwójka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shuterstock/ArtWell

W części pierwszej "Stabat Mater" Karola Szymanowskiego w legendarnym nagraniu solistów (Andrzej Hiolski, Stefania Woytowicz, Krystyna Szczepańska), Chóru Filharmonii Narodowej pod kierunkiem Romana Kuklewicza oraz Orkiestry Filharmonii Narodowej - całość pod batutą Witolda Rowickiego. Dzieło odtworzyliśmy po raz pierwszy z oryginalnej płyty winylowej Polskich Nagrań z 1964 roku!

W części drugiej słuchaliśmy albumu "Viaticum" wybitnego szwedzkiego tria EST, prowadzonego przez nieżyjącego już pianistę Esbjoerna Svenssona. Jest to płyta kompaktowa z 2005 roku.

W każdą niedzielę w "Wieczorze płytowym" słuchamy - razem z Państwem - najważniejszych płyt. Z namaszczeniem i pietyzmem - od początku do końca: strona A, strona B. A dopiero potem bonusy, konteksty, porównania, komentarze zaproszonych gości. Klasyka, jazz, rock, awangarda, elektronika.

A raz w miesiącu to Państwo wybierają, czego będziemy słuchać!

Odwiedź "Wieczór płytowy" na Facebooku >>>

***

Tytuł audycji: Wieczór płytowy

Prowadzi: Przemysław PsikutaTomasz Szachowski

Data emisji: 9.04.2017

Godzina emisji: 22.00-00.00 

bch/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pop i rock w "Wieczorze płytowym". Wyniki plebiscytu

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2017 15:00
The Beatles, Depeche Mode, Electric Light Orchestra, a może Genesis? W "Wieczorze płytowym" posłuchamy albumów wybranych przez naszych słuchaczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

The Beatles i Kraftwerk. Ulubione zespoły słuchaczy

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2017 13:30
W "Wieczorze płytowym" przedstawiliśmy wyniki plebiscytu na najlepszą popową i rockową płytę. Jego zwycięzcami są krążki "Revolver" kultowych The Beatles oraz album "The Man-Machine" grupy Kraftwerk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sensacyjne nagranie III Symfonii Góreckiego

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 13:00
W audycji rozmawialiśmy m.in. o wzbudzającej wiele emocji interpretacji "Symfonii pieśni żałosnych", która na początku lat 90. trafiła na brytyjskie i amerykańskie listy przebojów.
rozwiń zwiń