REKLAMA

Dwójka na miejscu. Posłuchaj relacji z Kazimierza nad Wisłą!

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2017 18:29
Z okazji 80-lecia Dwójki w wakacyjnej ramówce zaplanowaliśmy wyjątkową audycję, w której spotkamy się z Państwem nie tylko na antenie, lecz także w wielu miejscach w Polsce. Rozpoczęliśmy od Kazimierza Dolnego.
Audio
  • Dwójka na miejscu. Posłuchaj relacji z Kazimierza nad Wisłą! (Dwójka na miejscu)
Widok na Kazimierz Dolny  - urokliwie miasto malarzy, pisarzy, dziennikarzy i muzyków, od lat blisko związane z bohemą i światem artystycznym.
Widok na Kazimierz Dolny - urokliwie miasto malarzy, pisarzy, dziennikarzy i muzyków, od lat blisko związane z bohemą i światem artystycznym. Foto: Krzyzak /Shutterstock.com

Kuncewiczówka1200.jpg
Kazimierz Dolny. "Kuncewiczówka to własny kawałek nieba"

24 czerwca w Kazimierzu nad Wisłą odbyło się pierwsze wyjazdowe studio. Od godziny 15.00 na antenie Programu 2 i na kazimierskim Małym Rynku Małgorzata Szymankiewicz i Piotr Kędziorek rozmawiali  m.in. z Andrzejem Sarem, organizatorem odbywającego się wtedy Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych, Andrzejem Bieńkowskim, malarzem i etnografem, autorem projektu badawczego Muzyka Odnaleziona. Zajrzeliśmy także do Kuncewiczówki – o jej dawnych mieszkańcach opowiedziała Monika Januszek-Surdacka, kustoszka muzeum, i Edward Balawajder, prezes Fundacji im. Marii i Jerzego Kucewiczów.

***

Tytuł audycji: Dwójka na miejscu

Prowadzili: Małgorzata SzymankiewiczPiotr Kędziorek

Data emisji: 24.06.2017

Godzina emisji: 15.00-18.00


Czytaj także

Lato na antenie Dwójki. Rusza nowa ramówka

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2017 14:32
Transmisje najważniejszych letnich koncertów i festiwali, konkurs płytowy, audycja specjalna z różnych miast Polski - to tylko kilka z wielu atrakcji, które czekają na słuchaczy Dwójki w najbliższych miesiącach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwójka na życzenie. Haendel, Boccherini, Rachmaninow i Holst

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2017 12:00
W audycji "Dwójka na życzenie" wysłuchaliśmy czterech utworów wybranych przez słuchaczy z listy 50 propozycji.
rozwiń zwiń