X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kim się czują Francuzi z algierskimi korzeniami?

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2019 15:13
W audycji "Skarbiec Nauki Polskiej" spotkaliśmy się z dr. Jackiem Kuberą, autorem pracy "Francuzi, Algierczycy? – relacje między identyfikacjami Francuzów algierskiego pochodzenia".
Audio
  • Dr. Jacek Kubera o książce "Francuzi, Algierczycy? – relacje między identyfikacjami Francuzów algierskiego pochodzenia" (Skarbiec Nauki Polskiej/Dwójka)
okładka książki dr. Jacka Kubery
okładka książki dr. Jacka KuberyFoto: materiały prasowe

Kiedy czuję się Francuzem? A kiedy jestem Algierczykiem? Czy zależy to od dzielnicy, w jakiej mieszkam, i zawodu, jaki wykonuję? Jakie znaczenie ma przeszłość francusko-algierska w mojej autoidentyfikacji?

Na te i podobne pytania poszukują odpowiedzi Francuzi algierskiego pochodzenia, których rodzice czy dziadkowie przed laty przybyli do Francji. To również i temat pracy badawczej dr Jacka Kubery – socjologa i romanisty, absolwenta Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Niedawno opublikował on w serii Monografie FNP książkę "Francuzi, Algierczycy? – relacje między identyfikacjami Francuzów algierskiego pochodzenia", w której analizuje sytuację potomków imigrantów algierskich, konfrontując ich własną ocenę identyfikacji - z ocenami i reakcjami rdzennych Francuzów.

***

Tytuł audycji: Skarbiec nauki polskiej 

Prowadzi: Katarzyna Kobylecka

Gość: dr. Jacek Kubera (socjolog i romanista)

Data emisji: 8.02.2019

Godzina emisji: 14.45

bch/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Timothy Snyder. Kwakier, który odkrył Europę Środkowo-Wschodnią

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 12:34
- Ten amerykański historyk z Ohio wniósł nowe spojrzenie na nasz region i postawił odważne tezy na temat jego historii - o badaczu nagrodzonym przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej mówił w Dwójce prof. Włodzimierz Borodziej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Imperium Romanum. Państwo bez biurokracji

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 15:30
Administracja rzymska w czasach cesarstwa musiała zarządzać ogromnym terytorium. Badaczy frapuje to, w jaki sposób bez współcześnie znanych technologii i bez biurokracji, którą mamy dzisiaj, urzędnicy zarządzali cesarstwem tak sprawnie – mówił w Dwójce  dr Karol Kłodziński.
rozwiń zwiń