Historia seksualności w powojennej Polsce

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2024 14:18
Gościem kolejnej audycji z cyklu "Skarbiec nauki polskiej" była dr Anna Dobrowolska z Wydziału Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Laureatka Stypendium im. Barbary Skargi w ramach Programu START FNP zajmuje się historią seksualności w powojennej Polsce.
W swoim doktoracie  dr Anna Dobrowolska opisała rewolucję seksualną w kontekście przemian obyczajowości w Polsce
W swoim doktoracie dr Anna Dobrowolska opisała rewolucję seksualną w kontekście przemian obyczajowości w PolsceFoto: Tereshchenko Dmitry/Shutterstock

Właśnie zostały ogłoszone nazwiska laureatów tegorocznej edycji Programu START FNP. 100 młodych badaczy i badaczek otrzymało jednorazowe stypendia w wysokości 30 tys. zł, które mają im pomóc w rozwoju dobrze zapowiadającej się kariery naukowej. W ramach programu START przyznawane jest również stypendium im. Barbary Skargi. Może je otrzymać osoba, której badania wyróżniają się odważnym przekraczaniem granic pomiędzy różnymi dziedzinami nauki, otwierają nowe perspektywy badawcze i tworzą nowe wartości w nauce. Tegoroczną laureatką została dr Anna Dobrowolska z Wydziału Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Zajmuje się ona historią seksualności w powojennej Polsce. W swoim doktoracie, obronionym z wyróżnieniem na Wydziale Historii Uniwersytetu w Oksfordzie, opisała rewolucję seksualną w kontekście przemian obyczajowości w naszym kraju. Teraz przygotowuje książkę poświęconą naturyzmowi.

O swoich badaniach naukowych dr Anna Dobrowolska opowiedziała w audycji.

Posłuchaj
29:38 Dwojka_Skarbiec_Nauki_Polskiej_2024_05_22-21-29-55.mp3 Historia seksualności w powojennej Polsce

 

***

Tytuł audycji: Skarbiec nauki polskiej

Prowadziła: Katarzyna Kobylecka

Gość: dr Anna Dobrowolska

Data emisji: 28.05.2024

Godzina emisji: 21.30

pg/mgc/wmkor

Czytaj także

Prof. Maria Lewicka - badania nad tożsamością i pamięcią miejsca

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2023 08:42
Niedawno poznaliśmy laureatów Nagród Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, uznawanych za najważniejsze wyróżnienie naukowe w naszym kraju. W 2023 roku Nagrodę FNP zdobyło czworo wybitnych uczonych – prof. Krzysztof Liberek, prof. Marcin Stępień, prof. Rafał Latała i prof. Maria Lewicka. Ta ostatnia była gościem audycji z cyklu "Skarbiec nauki polskiej".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przesiedlenia po II wojnie światowej - spotkanie z dr Karoliną Ćwiek-Rogalską

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2024 22:00
To było spotkanie z dr Karoliną Ćwiek-Rogalską - kulturoznawczynią, etnolożką i bohemistką z Instytutu Slawistyki PAN, laureatką Programu START FNP. 
rozwiń zwiń