Irańska nadzieja klawesynu

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2014 19:00
Jak nagradzany przez Gramophone klawesynista Mahan Esfahani poradził sobie z utworami Jean-Philippe Rameau? O tym w "Płytomanii" opowiedziała Ewa Obniska.
Audio
  • Recenzje płyt: Ensamble Pigmalion - "Dardanus"; Mahan Esfahani - "Pieces De Clavecin"; rozmowa Moniki Zając z Elżbietą Mrożek-Loską o płycie "Franck | Brahms Sonatas" (Płytomania/Dwójka)
Mahan Esfahani. Młody artysta nagrał już dwie płyty dla wytwórni Hyperion z muzyką C.P.E. Bacha oraz J.P. Rameau. Dodatkowo ukazał się jego album z recitalem z Wigmore Hall
Mahan Esfahani. Młody artysta nagrał już dwie płyty dla wytwórni Hyperion z muzyką C.P.E. Bacha oraz J.P. Rameau. Dodatkowo ukazał się jego album z recitalem z Wigmore HallFoto: Pharos Arts Foundation, lic. CC (wikipedia)

W audycji omówiliśmy też nagranie "Dardanusa" opery Rameau, zarejestrowanej przez Ensemble Pygmalion, a wydanej przez wytwórnię Alpha. O płycie tej rozmawialiśmy z Wiktorem Aleksandrem Bregy.

Z kolei w cyklu "Złota Setka" Piotr Kamiński powrócił do pieśni Schuberta. Na koniec przedstawiliśmy rozmowę Moniki Zając z Elżbietą Mrożek-Loską, która nagrała na altówkowe wersje sonat Francka i Brahmsa.
***
Tytuł audycji: Płytomania
Prowadził:
Jacek Hawryluk
Goście: Ewa Obniska, Wiktor Aleksander Bregy, Elżbieta Mrożek-Loska, Piotr Kamiński

Data emisji: 30.11.2014
Godzina emisji:
15.00
bch

Zobacz więcej na temat: Iran MUZYKA muzyka klasyczna
Czytaj także

Bach z serca, a nie z nut

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2014 15:00
– Mam wrażenie, że Pierre Hantaï nie tyle pracuje z partyturą, ile muzykę Bacha ma po prostu w sobie – mówiła Magdalena Łoś o nowej płycie klawesynisty.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Cecilia Bartoli. Włoszka i przyjemności języka rosyjskiego

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2014 18:00
– Ku mojemu zdumieniu okazało się, że istnieje muzyka barokowa w języku rosyjskim – powiedziała śpiewaczka, która wydała właśnie album "Sankt Petersburg".
rozwiń zwiń