Dwie godziny z Płytomanią

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2011 13:47
Od września Płytomania nieco odświeżona i co najważniejsze dwugodzinna. Spotykamy się co dwa tygodnie, na zmianę z audycją "Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki".

W nowej Płytomanii – dwa nowe cykle:

"100 Płyt Piotra Kamińskiego" – czyli subiektywny przewodnik po albumach, które znać wypada, i o których – w pogoni za nowościami – nie można zapomnieć

oraz

"Moja płytoteka…" -  czyli spotkania z właścicielami imponujących kolekcji płytowych, którzy opowiedzą Państwu o swoich unikalnych zbiorach. Jako pierwszy przyjął zaproszenie pianista Karol Radziwonowicz.

 

A poza tym:

Przegląd nowości skrzypcowych w przededniu XIV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Albumy: Janine Jansen (Decca), Julii Fischer (Decca), Vadima Repina (DG), Daniela Hope’a (DG), Arabelli Steinbacher (Orfeo, Pentatone) i Lisy Batiashvili (DG).

 

Rozmowa ze skrzypkiem Jarosławem Nadrzyckim o nowej płycie opublikowanej przez firmę Dux i Towarzystwo im. H. Wieniawskiego w Poznaniu (m.in. Wieniawski, Tartini, Enescu).

Muzyka Johanna Christopha Bacha w nagraniu Johna Eliota Gardinera (Soli Deo Gloria).

Armida Lully’ego – spektakl Roberta Carsena i Williama Christiego zarejestrowany na płycie DVD (Fra Musica).

 

Zapraszam

Jacek.Hawryluk@polskieradio.pl

25 września (niedziela), godz. 15:00

Czytaj także

Aleksandra Kurzak – Jestem dumna z tej płyty!

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2011 13:37
Taki debiut można sobie jedynie wymarzyć. W czwartek 11 sierpnia w sklepach pojawi się pierwszy solowy album naszej znakomitej śpiewaczki Aleksandry Kurzak. Płytę zatytułowaną "Gioia!" wydaje Decca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Finał Warszawskiej Jesieni na akordeonie

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2011 19:30
Gdyby nie Andrzej Krzanowski, nikt nie usłyszałby o Marcinie Wyrostku. Akordeon nazywany byłby "wstydem", a wirtuoza tego instumentu w "Mam Talent" po prostu by wyśmiano. W finałowym koncercie "Warszawskiej Jesieni" zabrzmi po raz pierwszy dyplomowa Symfonia nieżyjącego od dwudziestu lat mistrza. Zapraszamy do "Filharmonii Dwójki".
rozwiń zwiń