X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Łukasz Borowicz: dyrygentura pojawiła się w moim życiu jako kontynuacja zbierania płyt

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2018 16:54
- Niektórych utworów, których chciałem posłuchać, nie można było dostać z racji tego, że nie były nagrane. W związku z tym postanowiłem coś z tym zrobić - żartował w Dwójce dyrygent Łukasz Borowicz.
Audio
  • Łukasz Borowicz o najważniejszych dla niego utworach, zbieraniu płyt, grze na skrzypach i powodach, dla których został dyrygentem (Po herbacie/Dwójka)
Łukasz Borowicz podczas próby przed nagraniem kolejnej części płyty z kompozycjami Mieczysława Karłowicza w Filharmonii Szczecińskiej
Łukasz Borowicz podczas próby przed nagraniem kolejnej części płyty z kompozycjami Mieczysława Karłowicza w Filharmonii SzczecińskiejFoto: Marcin Bielecki/PAP

Hubert_Rutkowski_1200.jpg
Hubert Rutkowski: polecam Skriabina osobom nieśmiałym

Choć nie pochodzi on z rodziny o tradycjach muzycznych, muzyką nasiąkał od najmłodszych lat. - W moim domu rodzinnym było jej pełno, tyle że brzmiała z nagrań. Od najwcześniejszych lat towarzyszył mi "Koncert skrzypcowy" Beethovena jako taki utwór, ktory w pewnym sensie stał się mottem mojego życia; co pewien czas wraca, co pewien czas mam szczęście tym utworem dyrygować, dosyć często tego utworu słucham - opowiadał Łukasz Borowicz.

Jak wspominał, w dzieciństwie w słuchaniu muzyki ważny był też dla niego aspekt technologiczny. - Jak u każdego chłopca występowała u mnie fascynacja sprzętem. Kabelki, głośniki - to wszystko było wtedy tak trudno dostępne. Pamietam jak mój tata cudem zalatwił wieżę Unitry. To było święto, nie tylko w naszym domu, ale w domach wszystkich znajomych, którzy przychodzili do nas, żeby zobaczyć ten sprzęt w akcji. W podstawówce spełniło się moje marzenie o posiadaniu walkmana. A że miałem daleko do szkoły, z Ursynowa najpierw na ulicę Miodową, a potem na Żoliborz, to bardzo dobrze wpłynęło na moją znajomość literatury muzycznej - tłumaczył gość Dwójki.

Zanim Łukasz Borowicz zaczął dyrygować, grał na skrzypcach. Czy brakuje mu tego instrumentu? Jakie inne utwory, poza wspomnianym "Koncertem skrzypcowym" Ludwiga van Beethovena, odgrywają szczególną rolę w jego życiu? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Po herbacie 

Prowadzi: Agata Kwiecińska

Gość: Łukasz Borowicz (dyrygent)

Data emisji: 21.04.2018

Godzina emisji: 17.00

pg/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

International Classical Music Awards. "NOSPR zapracowała na to wyróżnienie"

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2018 12:00
6 kwietnia odbyła się w Katowicach - transmitowana przez radiową Dwójkę - gala International Classical Music Awards. Zapraszamy do wysłuchania rozmów z trzema laureatami tego prestiżowego muzycznego wyróżnienia.
rozwiń zwiń