Muzyczna podróż sentymentalna z Agatą Szymczewską

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2018 18:00
- Wybierzemy się w podróż po utworach, które z jednej strony są absolutnymi arcydziełami, a z drugiej strony mają też dla mnie bardzo duże znaczenie, kryją się za nimi pewne historie i bardzo dużo emocji - mówiła we wstępie do audycji skrzypaczka, kameralistka, pedagog i sportsmenka.
Audio
  • Agata Szymczewska o utworach, które są ważnymi punktami odniesienia w jej artystycznej drodze (Po herbacie/Dwójka)
Agata Szymczewska
Agata SzymczewskaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Po wakacyjnej przerwie wróciliśmy do rozmów z muzykami o tych utworach i interpretacjach, które były dla nich ważnymi drogowskazami na różnych etapach życia.

Naszym pierwszym gościem była Agata Szymczewska. Pamiętamy ją doskonale z Konkursu Wieniawskiego w 2006 roku, gdy stanęła na najwyższym stopniu podium. W rozmowie z doskonałą skrzypaczką sięgnęliśmy jednak do znacznie odleglejszych czasów i posłuchaliśmy wspólnie muzyki, która stanowiła i wciąż stanowi ważne punkty odniesienia w jej artystycznej drodze.

***

Tytuł audycji: Po herbacie

Prowadziła: Agata Kwiecińska

Gość: Agata Szymczewska (skrzypaczka, kameralistka, pedagog i sportsmenka)

Data emisji: 13.10.2018

Godzina emisji: 17.00

mko/pg

Czytaj także

Piotr Baron: nie stawiam sobie żadnych cezur

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2018 18:00
- Czterdziestolecie pracy artystycznej to dla mnie samego zaskakujący wynik, ale ta sama szajba, która kiedyś się kręciła, kręci się dalej i nie odczuwam otwierania kolejnych rozdziałów – mówił w Dwójce jeden z najważniejszych polskich saksofonistów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polska Orkiestra Radiowa. Koncert jak inspiracja na jesiennie dni

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 11:18
- Zachęcam Państwa do przyjścia na koncert. Utwory, które zabrzmią, sprawią Wam ogromną radość, przyjemność i może nawet wprawią w pewną zadumę, która przy tej nadchodzącej jesieni, mimo fantastycznie ciepłej pogody, w końcu nas też natchnie - mówił w Dwójce Michał Klauza, szef Polskiej Orkiestry Radiowej.  
rozwiń zwiń