Muzyczne fascynacje Iwony Sobotki

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 11:58
W audycji z cyklu "Po herbacie" spotkamy się z cenioną polską śpiewaczką operową, zwyciężczynią m.in. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Królowej Elżbiety.
Iwona Sobotka
Iwona Sobotka Foto: PR

Historia Iwony Sobotki mogłaby posłużyć jako kanwa dla baśni. Byłaby to historia dziewczyny, która w gruncie rzeczy przypadkiem odkryła, że fortepian nie jest jej przeznaczeniem, zaczęła śpiewać i po podjęciu tej decyzji niezwykle szybko osiągnęła prawdziwy sukces. Tym sukcesem było zwycięstwo w Konkursie Królowej Elżbiety, a zdobyta nagroda rozpoczęła błyskotliwą karierę śpiewaczki.

W audycji "Po herbacie" skupimy się jednak na muzycznych fascynacjach Iwony Sobotki, utworach i interpretacjach, które na różnych etapach stanowiły ważne drogowskazy lub przynosiły po prostu wielką frajdę czy ukojenie. Zaczniemy klasycznie od Luciano Pavarottiego, a skończymy?

O tym przekonają się Państwo w sobotę (5.01) w godz. 17.00-19.00.

Zapraszam
Agata Kwiecińska

jp/mko

Zobacz więcej na temat: śpiew opera
Czytaj także

Muzyczna podróż sentymentalna z Agatą Szymczewską

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2018 18:00
- Wybierzemy się w podróż po utworach, które z jednej strony są absolutnymi arcydziełami, a z drugiej strony mają też dla mnie bardzo duże znaczenie, kryją się za nimi pewne historie i bardzo dużo emocji - mówiła we wstępie do audycji skrzypaczka, kameralistka, pedagog i sportsmenka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jadwiga Rappé: zawsze zazdrościłam tym, którzy umieją śpiewać jazz

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2018 12:53
- Umiejętność improwizacji i poruszania się w klubowej atmosferze to dla mnie wiedza tajemna, której nie byłam w stanie zgłębić z powodu różnych wcześniejszych ograniczeń, m.in. psychicznych lęków - mówiła w Dwójce jedna z najwybitniejszych polskich śpiewaczek.
rozwiń zwiń