1050 lat w jeden wieczór: "Oratorium 966.pl". Transmisja!

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2016 17:00
Zapraszamy do wysłuchania utworu specjalnie zamówionego przez Filharmonię Poznańską z okazji jubileuszu 1050-lecie chrztu Polski.
Audio
  • Z Jackiem Sykulskim o "Oratorium 966.pl" rozmawia Beata Stylińska (Wybieram Dwójkę)
Poznański Chór Chłopięcy
Poznański Chór ChłopięcyFoto: mat. promocyjne

Zobacz także
chrzest polski mural w gnieznie wiki 1200.jpg
1050. rocznica chrztu Polski na antenie Dwójki

Twórcami "Oratorium 966.pl" są Jacek Sykulski, chórmistrz, kompozytor, dyrektor artystyczny Poznańskiego Chóru Chłopięcego, autor pieśni "Abba Ojcze" i oratorium "Wolności dla nas idzie czas" stworzonego z okazji 90. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego, oraz profesor Sylwester Dworacki, wybitny filolog klasyczny związany z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, który napisał słowa do tego utworu.

Jak opowiadał w Dwójce Jacek Sykulski, tekst rozpoczyna się od chrztu, a kończy na czasach współczesnych i przechodzi przez ważne momenty w historii naszego narodu.

Program:

Jacek Sykulski Oratorium 966.pl

Wyk. Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej "Poznańskie Słowiki", Poznański Chór Chłopięcy, Chór Dziewczęcy i Kameralny Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego "Artis Sonus", Orkiestra Filharmonii Poznańskiej pod dyrekcją Jakuba Chrenowicza, soliści: Barbara Gutaj - sopran, Katarzyna Włodarczyk - alt, Robert Gierlach - baryton
(Aula Uniwersytecka w Poznaniu)

***

Na "Filharmonię Dwójki" - w piątek (15.04) w godz. 19.30-21.30 (początek transmisji: godz. 20.00) - zapraszają Marcin Majchrowski i Ewa Szczecińska.

jp/mm


Zobacz więcej na temat: Chrzest Polski koncert Poznań
Czytaj także

Bez Milenium 1966 roku nie byłoby Solidarności

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2016 12:50
Obchody 1000-lecia chrztu Polski stały się tak ważnym wydarzeniem, że władze PRL postanowiły przeciwstawić się religijnemu wymiarowi rocznicy. Ale nie miały na to pomysłu...
rozwiń zwiń