X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"100 na 100". Spektakularna wizytówka polskiej muzyki

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2018 14:45
- Chcieliśmy pokazać, jak bogatym światem muzycznym dysponujemy w Polsce - o wielkim projekcie "100 na 100. Muzyczne dekady wolności", rozpisanym na płyty, koncerty i multimedialne materiały edukacyjne, opowiadała w Dwójce jego współtwórczyni Małgorzata Małaszko-Stasiewicz.
Audio
  • "100 na 100. Muzyczne dekady wolności". Spektakularna wizytówka polskiej muzyki (Filharmonia Dwójki)
Warszawski koncert z cyklu 100 na 100
Warszawski koncert z cyklu "100 na 100"Foto: Wojciech Wandzel/mat. prom PWM

Pierwsza część projektu uświetniającego obchody 100-lecia polskiej niepodległości już za nami. 11 listopada na 22 estradach w Polsce i na świecie zabrzmiało 100 utworów polskich kompozytorów. Twórcy przedsięwzięcia "100 na 100. Muzyczne dekady wolności" postarali się jednak, by nie było ono tylko efektownym, jednorazowym fajerwerkiem, ale by poszerzało świadomość melomanów i promowało polski dorobek muzyczny przez lata.

Dyrektorka Programu 2 Małgorzata Małaszko-Stasiewicz podkreśliła, że udało się stworzyć swoisty niezbędnik, z którego widać wkład polskich kompozytorów w światowy skarbiec muzyki. - Staraliśmy się, żeby w tej setce były reprezentowane wszystkie gatunki. By pokazać, że dysponujemy doskonałą twórczością chóralną, wielką orkiestrową i operową. Nie może być tak, że pokazujemy za granicą tylko "Króla Rogera" i już nic więcej nie ma.

Twórcy projektu wybrali po jednym utworze z każdego roku składającego się na stulecie niepodległej Polski. Małgorzata Małaszko-Stasiewicz mówiła w audycji o kryteriach, które były decydujące podczas selekcji. Wszystkie 100 utworów zostanie wydanych w 36-płytowym boksie. Znajdą się na nim nie tylko utwory doskonale znane, ale też zapomniane perły, które nierzadko wymagały pierwszego zarejestrowania, o czym opowiadał Daniel Cichy, dyrektor Polskie Wydawnictwa Muzycznego.

Poza płytami wydane zostanie 10 zeszytów z cyklu "Dekady wolności" zawierających biogramy kompozytorów i omówienia utworów. Ważnym elementem układanki będą zapisy nutowe, które trafią także do sieci, by mogli z nich korzystać muzycy na całym świecie. Pomysłodawcy przedsięwzięcia zadbali też o najmłodszych, na których czekają książeczki "Sonia w Krainie Sonostworów", a nawet maskotka zaskakująco podobna do Wojciecha Kilara.

***

Rozmawiała: Beata Stylińska

Goście: Małgorzata Małaszko-Stasiewicz (dyrektor Dwójki), Daniel Cichy (szef PWM) i Jacek Kaspszyk (dyrygent)

Data emisji: 11.11.2018

Godzina emisji: 21.00

Materiał został wyemitowany w audycji "Filharmonia Dwójki".

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sto lat niepodległości z Chopinem na starym fortepianie

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 19:18
- To wydarzenie bezprecedensowe - mówiła dyrektor Dwójki Małgorzata Małaszko, zapowiadając pierwszy Międzynarodowy Konkurs Chopinowski na Instrumentach Historycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"100 na 100. Muzyczne dekady wolności". Wielka kulminacja

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 10:48
22 koncertów w Polsce i na świecie na uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - wszystko to już 11 listopada.
rozwiń zwiń