X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sto lat niepodległości z Chopinem na starym fortepianie

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 19:18
- To wydarzenie bezprecedensowe - mówiła dyrektor Dwójki Małgorzata Małaszko, zapowiadając pierwszy Międzynarodowy Konkurs Chopinowski na Instrumentach Historycznych.
Audio
  • Rozmowa o pierwszym Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim na Instrumentach Historycznych (Wybieram Dwójkę)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Konkurs - włączony w program obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości - odbędzie się w dniach 3-14 września 2018 roku w Filharmonii Narodowej w Warszawie. - Sprawdzimy, jak to działa i jak jest odbierane przez naszych melomanów. Wiemy przecież, że niektórych trzeba jeszcze przekonywać do brzmień historycznych instrumentów - zauważyła dyrektor Dwójki.

W trzech etapach konkursu obok utworów Chopina zabrzmią dzieła Bacha i polonezy XIX-wiecznych polskich kompozytorów. - To okazja nie tylko do poszerzania własnej wyobraźni, lecz także do pokazania repertuaru nie tylko chopinowskiego. Z punktu widzenia słuchaczy jest to szalenie atrakcyjne. Myślę, że odbiorcy Dwójki nie wybaczyliby nam, gdybyśmy nie włączyli się w ten konkurs - powiedziała Małgorzata Małaszko.

Dyrektor Programu 2 Polskiego Radia uchyliła także rąbka tajemnicy w sprawie Radia Chopin, które ma rozpocząć nadawanie 1 października 2017 r. w Internecie, na platformie DAB+ i poprzez satelitę na całym świecie. Stacja ma być czymś w rodzaju "Dwójki do kwadratu".

***

Rozmawiała: Anna Skulska

Goście: Małgorzata Małaszko (dyrektor Programu 2 Polskiego Radia), Artur Szklener (dyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina), Stanisław Leszczyński (zastępca dyrektora Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina)

Data emisji: 12.07.2017

Godzina emisji: 16.17

Materiał wyemitowano w audycji "Wybieram Dwójkę".

mc/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chopinowskie interpretacje Sergieja Edelmanna

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2017 18:00
W audycji słuchaliśmy fragmentów płyty nagranej przez ukraińskiego wirtuoza dla japońskiej wytwórni Triton oraz jego występu w duecie z pianistką Lilyą Zilberstein na festiwalu Progetto Martha Argerich w Lugano w 2010 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fryderyk Chopin dla najmłodszych

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2017 13:39
W audycji opowiadaliśmy o obchodach Dnia Dziecka w Żelazowej Woli (4.06).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chopinowskie interpretacje Dinary Klinton

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2017 11:20
W audycji słuchaliśmy nagrań utalentowanej pianistki ukraińskiej, półfinalistki XVII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nadchodzi chopinowskie lato

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2017 11:02
W audycji zapowiadaliśmy koncerty z muzyką Chopina podczas tegorocznego 72. Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju oraz XII festiwalu "Chopin i jego Europa".
rozwiń zwiń