Mendelssohn i Saint-Saëns w interpretacji Agnieszki Duczmal

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 15:57
W "Filharmonii Dwójki" usłyszeliśmy dzieła kompozytorów tworzących w duchu romantyzmu. Zabrzmiały m.in. "Sinfonia h-moll na smyczki" Felixa Mendelssohna, czy "Introdukcja i Rondo Capriccioso" Camille'a Saint-Saënsa w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia, którą kierowała wybitna polska dyrygentka.
Agnieszka Duczmal
Agnieszka DuczmalFoto: PAP/Adam Warżawa

Program:

Felix Mendelssohn – Sinfonia h-moll na smyczki, Koncert podwójny d-moll na fortepian i skrzypce, Koncert d-moll na skrzypce i orkiestrę; Camille Saint-Saëns Introdukcja i Rondo Capriccioso op. 28

wyk. Mariya Kim – fortepian, Agata Szymczewska – skrzypce, Akiko Ono – skrzypce, Orkiestra Kameralna PR Amadeus, dyr. Agnieszka Duczmal

Koncert Orkiestry Kameralnej PR Amadeus (Poznań, Aula UAM, 22.11 2009)

W audycji zapraszaliśmy również do wysłuchania rozmowy z Agnieszką Duczmal.

***

Tytuł audycji: Filharmonia Dwójki

Prowadził: Grzegorz Dąbrowski

Data emisji: 7.05.2020

Godzina emisji: 19.00

 

Czytaj także

Gil Shaham: po zakończeniu izolacji chciałbym zagrać Brahmsa

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2020 18:36
- Jest to utwór mówiący o przyjaźni i braterstwie. To bardzo osobista kompozycja – podkreślał znakomity skrzypek, opowiadając w Dwójce o Koncercie skrzypcowym D-dur op. 77 Johannesa Brahmsa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lutoslawski Youth Orchestra. Platforma spotkań dla młodych, zdolnych muzyków

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 23:17
- Sieć szkół muzycznych w Polsce jest bardzo rozbudowana w porównaniu do innych europejskich krajów. To jest świetne, natomiast my chcieliśmy dać tym młodym ludziom możliwość poznania się i współpracy w skali ogólnopolskiej i spotykania się nie tylko na konkursach czy kursach mistrzowskich - mówił Jan Regulski, dyrektor programowy Polskiej Orkiestry Młodzieżowej LYO.
rozwiń zwiń