Lutoslawski Youth Orchestra. Platforma spotkań dla młodych, zdolnych muzyków

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 23:17
- Sieć szkół muzycznych w Polsce jest bardzo rozbudowana w porównaniu do innych europejskich krajów. To jest świetne, natomiast my chcieliśmy dać tym młodym ludziom możliwość poznania się i współpracy w skali ogólnopolskiej i spotykania się nie tylko na konkursach czy kursach mistrzowskich - mówił Jan Regulski, dyrektor programowy Polskiej Orkiestry Młodzieżowej LYO.
Audio
  • Rozmowa z Janem Regulskim, dyrektorem programowym Polskiej Orkiestry Młodzieżowej LYO (Filharmonia Dwójki)
Polska Orkiestra Młodzieżowa LYO
Polska Orkiestra Młodzieżowa LYOFoto: materiały prom.

Założona w 2012 roku orkiestra złożona jest z najzdolniejszych polskich muzyków młodego pokolenia uczęszczających do szkół muzycznych II stopnia. Jej działalność z oczywistych względów nie może być teraz prowadzona. A jak Polska Orkiestra Młodzieżowa LYO radziła sobie przez poprzednich 7 lat swego istnienia? Ile koncertów dała do tej pory i od czego zależała ich liczba w sezonie? Jan Regulski mówił również w audycji m.in. o zasadach naboru do orkiestry i planach na przyszłość.

***

Tytuł audycji: Filharmonia Dwójki

Prowadził: Grzegorz Dąbrowski

Gość: Jan Regulski (dyrektor programowy Polskiej Orkiestry Młodzieżowej LYO, muzyk Philharmonia Orchestra i London Symphony Orchestra)

Data emisji: 4.05.2020

Godzina emisji: 19.30

Czytaj także

201. urodziny Moniuszki. Olga Pasiecznik: wykonanie jego pieśni to nobilitacja

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 12:00
- Kiedy dostałam propozycję takiego recitalu, to natychmiast się zgodziłam i ogromnie ucieszyłam. Śpiewanie utworów jednego z największych polskich kompozytorów w rocznicę jego urodzin, na pierwszej scenie w kraju, to ogromne wyróżnienie - mówiła w "Poranku Dwójki" wybitna sopranistka Olga Pasiecznik, która przy akompaniamencie Ewy Pobłockiej zaśpiewa najsłynniejsze pieśni Stanisława Moniuszki.
rozwiń zwiń