Polskie Radio
Section05
infografika

Europoseł PiS: już w grudniu Pfizer zaczął łamać ustalenia ws. szczepionek przeciwko COVID-19

- Już w grudniu Pfizer zaczął łamać ustalenia i dostaliśmy mniej dawek niż było zapowiedziane - powiedział w rozmowie z interia.pl. Adam Bielan, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. Jednocześnie, program szczepień polskiego rządu ocenił jako "zbilansowany" na tle krajów Europy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA szczepienia COVID-19 koronawirus szczepionka Adam Bielan infografika społeczeństwo Koronawirus w Polsce

Nowe zasady dot. kolejności szczepień. W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie

W etapie 1 mogą szczepić się osoby urodzone po 1961 r., które są dializowane, mają nowotwór, są w trakcie przewlekłej wentylacji mechanicznej lub po przeszczepieniu - przewiduje nowela rozporządzenia ws. ograniczeń epidemicznych. Nowe przepisy zwalniają zawodników kadry narodowej z kwarantanny po powrocie do Polski.
Zobacz więcej na temat:  szczepienia szczepionka Koronawirus w Polsce COVID-19 społeczeństwo infografika POLSKA

Anulowanie "edukacji patriotycznej" w USA. Biden: dzieci uczono kłamstw o systemowym rasizmie

Prezydent USA Joe Biden wydał w pierwszym dniu urzędowania w Białym Domu bezprecedensową liczbę 15 rozporządzeń wykonawczych. Jednym z nich jest rozwiązanie tzw. Komisji 1776 Trumpa oraz anulowanie raportu o promowaniu "edukacji patriotycznej" w szkołach. Jego zdaniem dzieci uczono kłamstw o systemowym rasizmie.
Zobacz więcej na temat:  USA Stany Zjednoczone Ameryka Joe Biden Biały Dom Waszyngton infografika ŚWIAT

NORD STREAM 2 "Wszelkie dostępne środki" ws. NS2, NATO otwarte dla Gruzji. Jak przyszły sekretarz stanu widzi politykę wobec Rosji?

Kandydat na sekretarza stanu Antony Blinken powiedział podczas przesłuchania w komisji senackiej, iż Joe Biden w pełni zgadza się z członkami Kongresu, że gazociąg  Nord Stream 2 to zły pomysł. Zgodził się, że agresywne działania Rosji, takie jak cyberataki, użycie broni chemicznej (nowiczoka), próba ingerencji w wybory, powinny spotkać się ze zdecydowaną odpowiedzią.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Joe Biden Stany Zjednoczone infografika

Kiedy powrót kolejnych roczników do nauki stacjonarnej? Szef MEiN wyjaśnia

- Kiedy sytuacja pandemiczna na to pozwoli, kolejni uczniowie będą wracali do szkół, do nauki stacjonarnej - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Jak wskazał, jest szansa, że maturzyści i uczniowie klas VIII wrócą do szkół już w lutym, a decyzje mogą zapaść w przyszłym tygodniu.
Zobacz więcej na temat:  szkoła edukacja Koronawirus w Polsce szczepienia nauczyciel POLSKA COVID-19 Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki społeczeństwo infografika