Polskie Radio
Section05
infografika

Minister zdrowia: nie rozważamy wprowadzenia obowiązku szczepień przeciw COVID-19

- Na razie nie ma planów wprowadzenia obowiązku szczepienia przeciw COVID-19. Działa metoda polegająca na przekonywaniu, dostarczaniu wiedzy, tłumaczeniu. Liczba chętnych do szczepieni systematycznie rośnie - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.
Zobacz więcej na temat:  Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia Koronawirus w Polsce COVID-19 epidemia szczepionka szczepienia zdrowie społeczeństwo infografika POLSKA

Zbiorowe formy kultury na otwartym powietrzu, wytyczne dla kościołów. Nowe rozporządzenia

Zgodnie z opublikowanym Rozporządzeniem Rady Ministrów, od 15 do 28 maja zbiorowe formy kultury i rozrywki są możliwe tylko na otwartym powietrzu. Od 29 maja do 5 czerwca - również w pomieszczeniach zamkniętych. Z kolei w zgromadzeniach organizowanych w ramach działalności kościołów i innych związków wyznaniowych do 5 czerwca może uczestniczyć jedna osoba na 15 m², przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce COVID-19 epidemia społeczeństwo rozporządzenie Kościół infografika POLSKA

Ponad 6 tys. zakażeń koronawirusem, zmarło 510 osób. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia

Minionej doby potwierdzono 6 431 nowych zakażeń koronawirusem - informuje Ministerstwo Zdrowia. Od wczoraj zmarło 510 zakażonych osób. Z powodu COVID-19 zmarło 158 osób, natomiast 352 osoby zmarły z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia epidemia społeczeństwo infografika Ministerstwo Zdrowia zdrowie

PORADNIK Matura 2021: dokładny harmonogram, wyniki, sesja poprawkowa. To musisz wiedzieć

4 maja rozpoczęły się matury. Tego dnia absolwenci liceów ogólnokształcących i techników przystąpili do egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. Jak jednak wygląda harmonogram dalszych egzaminów? Kiedy będą dostępne wyniki? Co z sesją poprawkową? Poniżej szczegółowy poradnik.
Zobacz więcej na temat:  matura Matura 2021 szkoła edukacja poradnik egzaminy maturalne infografika POLSKA

Premier o ustawie ws. Funduszu Odbudowy: liczę, że PSL i KO zagłosują "za"

- Liczę, że głosowanie nad projektem ustawy w sprawie ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE będzie poza podziałami politycznymi, że zwycięży racja stanu. Liczę, że posłowie PSL i KO także zagłosują "za" - powiedział premier Mateusz Morawiecki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki Krajowy Plan Odbudowy Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska fundusze unijne budżet UE 2021-2027 infografika