REKLAMA

Węgierskie akcenty na festiwalu BBC Proms

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 14:17
Z okazji Dnia Węgierskiego w Polskim Radiu wysłuchaliśmy koncertu z ubiegłorocznego festiwalu BBC Proms, na którym wystąpiła Budapeszteńska Orkiestra Festiwalowa pod dyr. charyzmatycznego Ivana Fischera.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Bikeworldtravel/shutterstock.com

Program:

Ferenc Liszt I Rapsodia węgierska cis-moll, III Rapsodia węgierska B-dur, Johannes Brahms I Taniec węgierski g-moll, XI Taniec węgierski d-moll, Pablo de Sarasate Zigeunerweisen, Johannes Brahms I Symfonia c-moll op. 68. 

Dzień Węgierski w radiowej Dwójce. Zobacz więcej>>>

Wyk. Budapeszteńska Orkiestra Symfoniczna, dyr. Ivan Fischer

(Festiwal BBC Proms, 23.08.2018)

***

Tytuł audycji: Filharmonię Dwójki

Prowadzi: Grzegorz Dąbrowski

Data emisji: 15.03.2019

Godzina emisji: 19.00

jp/bch


Czytaj także

Garrick Ohlsson: Barber cierpiał na podobną przypadłość, co Chopin

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 12:36
- Partia fortepianu w tym Koncercie jest wirtuozowska, a orkiestra musi się naprawdę pilnować, żeby nie wpaść w zastawione przez kompozytora pułapki. Utwór jednak błyskawicznie wpada w ucho i stanowi dla słuchacza świetną rozrywkę. Barber cierpiał na podobną przypadłość, co Chopin –  obaj pisali tak wspaniałe melodie, że czasem ich kompozycje oskarżane były o to, że nie są wystarczająco wyrafinowane - mówił w Dwójce pianista.
rozwiń zwiń
Czytaj także

550 koncertów Vivaldiego, czyli uwodzenie stylem

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2019 11:49
- Gdyby teraz wskrzesić Vivaldiego, byłby bardzo zaskoczony swoją popularnością, no i oczywiście bardzo zadowolony - mówił Alessandro Tampieri, który poprowadził piątkowy (8.03) koncert znakomitej Accademii Bizantina.
rozwiń zwiń